W tych szkołach nadal stosują chłostę. Biją uczniów

30.06.2011 12:46 AUSTRALIA, CHŁOSTA, CHRZEŚCIJANIE, KARA FIZYCZNA, KATOLICY, SZKOŁA, ZAKAZ
W tych szkołach nadal stosują chłostę. Biją uczniów

PAP/ANP

Chrześcijańskie wartości wpaja się siłą?

Kary fizyczne, mimo obowiązującego w większości stanów Australii zakazu, są nadal stosowane w wielu szkołach chrześcijańskich. Ich dyrektorzy nie widzą w tym nic złego - informuje news.com.au.

Trudna młodzież zamieszka w hostelach więcej

Ostatnie odkrycie, dokonane w szkołach chrześcijańskich w Queensland, na nowo rozpętało dyskusję o wprowadzeniu absolutnego zakazu stosowania kar fizycznych we wszystkich szkołach na terenie całego kraju. Obecnie każdy stan rządzi się własnymi prawami, kara chłosty jest zabroniona jedynie w szkołach państwowych.

W tym kraju rodzice biją dzieci, gdy są niegrzeczne więcej

Okazuje się jednak, że nie do końca - bowiem wśród szkół chrześcijańskich, w których ujawniono przypadki stosowania kar fizycznych - były i takie, które finansowane były z kasy rządu federalnego i stanowego.

Obrońca praw dziecka Alan Corbett uważa, że stosowanie chłosty i klapsów może powodować negatywne długo utrzymujące się szkody w psychice dzieci i młodzieży i wezwał rząd do wprowadzenia absolutnego zakazu używania kar fizycznych.

Następny tekst:

Skażone E.coli ziarno pochodziło z Egiptu Skażone E.coli ziarno pochodziło z Egiptu

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś

Też mi coś, zawsze wolałem oberwać niż dostać uwagę do dzienniczka i słuchanić ględzenia w domu.
5+

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś

A nauczyciele i dyrektor chodza na spektakle do dominy.
1+

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś

chore to
1+

Karol Karudi 22.10.2012 18:15 Zgłoś

Najlepiej będzie, jak bite dzieci dorosną i złożą pozew zbiorowy. Pytanie, gdzie są poprzednie, które już są dorosłe? Przecież take praktyki zapewne stosuje się od lat . Kiedyś jakieś dziecko popełni samobójstwo i dopiero wtedy będzie o tym głośno. Zawsze uważałem, że katolickie szkoły terroryzują i tłamszą wszelkie przejawy indywidualizmu. A przecież dzieciństwo ma być najpiękniejszym okresem w życiu każdego człowieka. Te dzieci będą miały uraz do końca życia, tak jak ci, którzy popierają takie kary.
0

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś

Jestem Dyrektorem szkoły dla dziewcząt (15-20lat) i każdy dzień nauki rozpoczynamy od apelu i chłosty nie wzorowych uczennic. Potem wraz z nauczycielkami sprawdzamy czy wszystkie mają odpowiednie stroje i czy niczego nie brakuje. Podem daje klapsa nauczycielkom i rozpoczynamy kolejny dzień pracy
10+

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś

I dobrze. Przynajmniej g**niarze będą zdyscyplinowane.
0

ulan1989 22.10.2012 18:15 Zgłoś

Moim zdaniem dziecko powinno czasem dostać po d***e. Mi ojciec nieraz dołożył i wcale nie mam mu tego za złe, wręcz przeciwnie, pozwoliło mi to uniknąć później wielu błędów. Wiele niebitych, i rozpieszczanych dzieci wyrasta później na takie smarkate "kewinki".
10+

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś

dzieciory muszą zrozumieć hierarchię wartości. jak nie wchodzi przez głowę to trzeba od tyłu. wychowanie bezstresowe robi z dzieciorów bandytów. skąd niby wziął się rudy i jego banda?
10+

Gość 22.10.2012 18:15 Zgłoś