Ważne odkrycie! Nowe złoża złota na wyciągnięcie ręki

18.03.2013 18:20 MECHANIZM, WODA, ZŁOTO, ZŁOŻE
Ważne odkrycie! Nowe złoża złota na wyciągnięcie ręki

wikimedia.org

Złoto na powierzchnię Ziemi wydostaje się razem z wodą z wnętrza naszej planety. Odkrycie australijskich naukowców może pomóc w lokalizacji nowych złóż tego kruszcu.

ROSJA JESZCZE BOGATSZA. ODKRYLI DUŻE ZŁOŻA ZŁOTA>>

Trwający przez setki tysięcy lat proces pozwolił na zgromadzenie w jednym miejscu całkiem sporej ilości cennego metalu - informuje rp.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Napisz, prześlij zdjęcia lub filmy na adres: kontakt@sfora.plDion Weatherley, geofizyk z Uniwersytetu Queensland w Australii wyjaśnia, że najpierw na styku płyt tektonicznych na głębokości ok. 10 km powstają pęknięcia. Wskutek tego tworzą się z kolei ogromne puste przestrzenie, które wkrótce pod dużym ciśnieniem wypełnia gorąca woda z krzemionką i złotem.

TE BAKTERIE PRODUKUJĄ ZŁOTO. BĘDZIE NOWA GORĄCZKA?>>

Kiedy płyty zaczynają się poruszać (nawet w czasie niewielkich trzęsień ziemi), uwolniona woda odparowuje na powierzchni i pozostawia osady złota.

Następny tekst:

W stolicy świata papierosy kupisz tylko spod lady W stolicy świata papierosy kupisz tylko spod lady

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 18.03.2013 18:24 Odpowiedz Zgłoś

A co to obchodzi komentujący tu Plebs ?
8-

Gość 18.03.2013 18:26 Odpowiedz Zgłoś

Masz rację , należysz do plebsu.....
Gość A co to obchodzi komentujący tu Plebs ?
16+

Wyborca PIS 18.03.2013 18:32 Odpowiedz Zgłoś

Pieniędzy ni ma, roboty ni ma. Tysiąc pińcet jak się zarobi to święto we wsi, kradną nas w każdej sekundzie życia te przebrzydłe spaślaki żydy, masony, pedały i inne złodzieje,wrak-relikiwa nie oddany a redaktorkom o złocie się zachciewa pisać ?
3+

Wichrolit 18.03.2013 18:32 Odpowiedz Zgłoś

"Złoto na powierzchnię Ziemi wydostaje się razem z wodą z wnętrza naszej planety." A myślałem, że złoto jest metalem i opada na dno. Najwyraźniej złoto zmieniło zdanie.
35+

Gość 18.03.2013 18:41 Odpowiedz Zgłoś

Sciemniaja jak moga ludzie potrzebuja pracy i chleba a nie zlota.
2+

Gość 18.03.2013 18:45 Odpowiedz Zgłoś

mam grype :(
0

Gość 18.03.2013 18:55 Odpowiedz Zgłoś

gdzie jest nasze zloto co zostalo wywiezione z kraju podczas wojny
Gość A co to obchodzi komentujący tu Plebs ?
1+

Gość 18.03.2013 18:59 Odpowiedz Zgłoś

Według nieoficjalnych danych, w ubiegłym roku (2012) z POLSKI wytransferowano ok. 30_50 mld dolarów $$$ ! Kwota ta zasiliła konta zagranicznych koncernów, firm, banków etc. Obcy kapitał (żydowska finansjera) nie jest zainteresowany tworzeniem w Polsce nowych miejsc pracy. Najważniejszy jest dla nich rynek zbytu!!! Wielką odpowiedzialność ponoszą tu polskojęzyczne, zdeprawowane "elity", które za miskę soczewicy zgotowali tak okrutny los Polakom, którzy nie mają większego wpływu na działania obecnego "rządu zdrady narodowej"!!!!
4-

Gość 18.03.2013 19:29 Odpowiedz Zgłoś

nie placz wyborco pis. jaroslaw twoj guru ma kupe kasy, naszej polskiej kasy z afer fozz, telegrafu i fundacji prasowej solidarnosci. otrzyj lzy i zagadaj, moze ci twoj idol sypnie troche (zalezy ile mu jeszcze zostalo po oplacaniu swojej prywatnej armii ochroniarzy).
Wyborca PIS Pieniędzy ni ma, roboty ni ma. Tysiąc pińcet jak się zarobi to święto we wsi, kradną nas w każdej sekundzie życia te przebrzydłe spaślaki żydy, masony, pedały i inne złodzieje,wrak-relikiwa nie oddany a redaktorkom o złocie się zachciewa pisać ?
2-

Otaku 18.03.2013 19:31 Odpowiedz Zgłoś

Prawda jest taka że tam gdzie przed miliardami lat uderzyły ogromne asteroidy są pokłady cennych metali - miały dość czasu na krystalizację.
1+
Strona 1 z 3 1 2 3
Tragiczna historia rodziny, która trzymała lwy w bloku 14 Tragiczna historia rodziny, która trzymała lwy w bloku wczoraj, o godz: 08:20
Eksperci: Nie ma wątpliwości. Rosję czeka rozpad! 4 Eksperci: Nie ma wątpliwości. Rosję czeka rozpad! wczoraj, o godz: 15:38
Sponsorowane
Życie w Korei Kima to totalny absurd. Niezwykłe zdjęcia Życie w Korei Kima to totalny absurd. Niezwykłe zdjęcia Korea Północna nie jest państwem, to niezwykłe doświadczenie - twierdzi francuski fotograf Eric Lafforgue, któremu udało się w...
Mistrzowie drugiego planu. Koszmar pamiątkowych fotek Mistrzowie drugiego planu. Koszmar pamiątkowych fotek Długie ustawianie się, ćwiczenie odpowiedniego wyrazu twarzy i już można pstryknąć pamiątkową fotkę. A kiedy jest gotowa okazuje...
Były dwie takie bazy na świecie. Zobacz jedną z nich Były dwie takie bazy na świecie. Zobacz jedną z nich Budowę bazy, która miała strzec szlaku na Półwysep Kolski, rozpoczęto w 1955 roku.Rosjanie postanowili wykorzystać do tego malutką...