Ważne odkrycie! Nowe złoża złota na wyciągnięcie ręki

18.03.2013 18:20 MECHANIZM, WODA, ZŁOTO, ZŁOŻE
Ważne odkrycie! Nowe złoża złota na wyciągnięcie ręki

wikimedia.org

Złoto na powierzchnię Ziemi wydostaje się razem z wodą z wnętrza naszej planety. Odkrycie australijskich naukowców może pomóc w lokalizacji nowych złóż tego kruszcu.

ROSJA JESZCZE BOGATSZA. ODKRYLI DUŻE ZŁOŻA ZŁOTA>>

Trwający przez setki tysięcy lat proces pozwolił na zgromadzenie w jednym miejscu całkiem sporej ilości cennego metalu - informuje rp.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Napisz, prześlij zdjęcia lub filmy na adres: kontakt@sfora.plDion Weatherley, geofizyk z Uniwersytetu Queensland w Australii wyjaśnia, że najpierw na styku płyt tektonicznych na głębokości ok. 10 km powstają pęknięcia. Wskutek tego tworzą się z kolei ogromne puste przestrzenie, które wkrótce pod dużym ciśnieniem wypełnia gorąca woda z krzemionką i złotem.

TE BAKTERIE PRODUKUJĄ ZŁOTO. BĘDZIE NOWA GORĄCZKA?>>

Kiedy płyty zaczynają się poruszać (nawet w czasie niewielkich trzęsień ziemi), uwolniona woda odparowuje na powierzchni i pozostawia osady złota.

Następny tekst:

W stolicy świata papierosy kupisz tylko spod lady W stolicy świata papierosy kupisz tylko spod lady

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 18.03.2013 18:24 Odpowiedz Zgłoś

A co to obchodzi komentujący tu Plebs ?
8-

Gość 18.03.2013 18:26 Odpowiedz Zgłoś

Masz rację , należysz do plebsu.....
Gość A co to obchodzi komentujący tu Plebs ?
16+

Wyborca PIS 18.03.2013 18:32 Odpowiedz Zgłoś

Pieniędzy ni ma, roboty ni ma. Tysiąc pińcet jak się zarobi to święto we wsi, kradną nas w każdej sekundzie życia te przebrzydłe spaślaki żydy, masony, pedały i inne złodzieje,wrak-relikiwa nie oddany a redaktorkom o złocie się zachciewa pisać ?
3+

Wichrolit 18.03.2013 18:32 Odpowiedz Zgłoś

"Złoto na powierzchnię Ziemi wydostaje się razem z wodą z wnętrza naszej planety." A myślałem, że złoto jest metalem i opada na dno. Najwyraźniej złoto zmieniło zdanie.
35+

Gość 18.03.2013 18:41 Odpowiedz Zgłoś

Sciemniaja jak moga ludzie potrzebuja pracy i chleba a nie zlota.
2+

Gość 18.03.2013 18:45 Odpowiedz Zgłoś

mam grype :(
0

Gość 18.03.2013 18:55 Odpowiedz Zgłoś

gdzie jest nasze zloto co zostalo wywiezione z kraju podczas wojny
Gość A co to obchodzi komentujący tu Plebs ?
1+

Gość 18.03.2013 18:59 Odpowiedz Zgłoś

Według nieoficjalnych danych, w ubiegłym roku (2012) z POLSKI wytransferowano ok. 30_50 mld dolarów $$$ ! Kwota ta zasiliła konta zagranicznych koncernów, firm, banków etc. Obcy kapitał (żydowska finansjera) nie jest zainteresowany tworzeniem w Polsce nowych miejsc pracy. Najważniejszy jest dla nich rynek zbytu!!! Wielką odpowiedzialność ponoszą tu polskojęzyczne, zdeprawowane "elity", które za miskę soczewicy zgotowali tak okrutny los Polakom, którzy nie mają większego wpływu na działania obecnego "rządu zdrady narodowej"!!!!
4-

Gość 18.03.2013 19:29 Odpowiedz Zgłoś

nie placz wyborco pis. jaroslaw twoj guru ma kupe kasy, naszej polskiej kasy z afer fozz, telegrafu i fundacji prasowej solidarnosci. otrzyj lzy i zagadaj, moze ci twoj idol sypnie troche (zalezy ile mu jeszcze zostalo po oplacaniu swojej prywatnej armii ochroniarzy).
Wyborca PIS Pieniędzy ni ma, roboty ni ma. Tysiąc pińcet jak się zarobi to święto we wsi, kradną nas w każdej sekundzie życia te przebrzydłe spaślaki żydy, masony, pedały i inne złodzieje,wrak-relikiwa nie oddany a redaktorkom o złocie się zachciewa pisać ?
2-

Otaku 18.03.2013 19:31 Odpowiedz Zgłoś

Prawda jest taka że tam gdzie przed miliardami lat uderzyły ogromne asteroidy są pokłady cennych metali - miały dość czasu na krystalizację.
1+
Strona 1 z 3 1 2 3
Zobacz tajemnicze światła. To wojsko "podpaliło niebo"? 4 Zobacz tajemnicze światła. To wojsko "podpaliło niebo"? 8 godzin temu
Policjanci zastrzelili 12-latka. Bo miał zabawkę 3 Policjanci zastrzelili 12-latka. Bo miał zabawkę 9 godzin temu
Sponsorowane
Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Zobacz najgorszych pasażerów samolotów. Zmienią lot w horror Czy czeka Was wielogodzinny lot, czy krótka trasa. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ci pasażerowie zmienią Waszą podróż...
Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Odeszli w 2014 roku. Nie zapominajmy o nich Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... - pisał ks. Jan Twardowski. W tym roku odeszło wiele znanych...
Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii Nowy rodzaj prostytucji. Zobacz co wymyślili w Japonii W tokijskiej dzielnicy Akihabara, słynącej w równej mierze ze sklepów z elektroniką co ekscentrycznych, z europejskiego punktu widzenia,...