Wiadomo już, kiedy najpóźniej odkryjemy kosmitów

18.08.2010 14:48 ASTRONOMIA, BADANIE, DOWÓD, OBCY, POSZUKIWANIE, SETI, SYGNAŁ
Wiadomo już, kiedy najpóźniej odkryjemy kosmitów

Fot. nasa.gov

Czy będziemy w stanie ich zrozumieć?

Szanse na odebranie sygnału od pozaziemskiej cywilizacji rosną - przekonuje Seth Shostak, astronom pracujący przy programie SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence Institute w Mountain View w Kalifornii). Jego zdaniem, najpóźniej za 25 lat zdobędziemy dowód na ich istnienie - informuje livescience.com.

Skąd ta pewność? Naukowiec nabrał jej z równania Franka Drake'a, który próbował obliczyć, ile inteligentnych cywilizacji istnieje w naszej galaktyce. I nawet jeśli przyjmie się, że obcych światów jest tylko 10 tysięcy, to zdaniem Shostaka, już wkrótce powinniśmy trafić na ślad którejś z nich.

Jego pewność w tej dziedzinie podkreśla jeszcze fakt, że naukowcy dysponują coraz to lepszym sprzętem zdolnym obserwować to, co dzieje się w przestrzeni kosmicznej.

Problem jednak w tym, że nawet jeśli odbierzemy sygnał od obcych, to możemy go nie zrozumieć. Nasi galaktyczni sąsiedzi mogą bowiem mieć o wiele bardziej rozwiniętą technologię. Kolejne lata zajmie więc nam jego rozszyfrowanie.

To tak, jakbyśmy pokazali naszym przodkom Neandertalczykom przekaz telewizyjny. Nic by nie zrozumieli. A nie byli głupi - twierdzi Shostak.

Następny tekst:

Telefon komórkowy zabił człowieka? Wybuchł przy głowie Telefon komórkowy zabił człowieka? Wybuchł przy głowie

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

a jesli rozwiazaniem tego banalnego rownania Drake'a jest liczba 1???
Gość Na naszej dzielnycy świeci dziś słońce!
0

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

w samej naszej galaktyce moze byc okolo 1000 inteligentnych cywilizacji
Gość halina To było wiadomo że główną przyczyną katastrofy jest ,, ważny pasażer ,, tego samolotu a biedni piloci nie mieli nic do gadania ale winą bedzie obarczać się Rosjan i pilotów bo to oni trzymali stery.Szkoda tylko tych innych pasażerów bo za bezmyślność tego ważnego pasażera zapłacili życiem
0

FILIPdJ 22.10.2012 13:27 Zgłoś

Bob Sinclar & Sahara ft Shaggy- I wanna.Pozdrawiam
Gość taaa, dane autor z kosmosu ma
0

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

hehe to znaczy ze szukamy samych siebie :D to jest tak zwany zonk :D
Gość Tego Papieża to chyba już na amen grzmoci.. Ludzi nakłaniają do małżeństw a takie utrudnienia robią i do tego ogromne koszta,a jak dziecko na świecie jest ,a rodzice dziecka nie są małżeństwem to te huje księża chrztu niewinnemu dziecku dać nie chcą. Przecież to idiotyzm.. Brakuje mi naszego Papieża Jana Pawła II On był normalny,a ten niemiec Benedykt nie wiem z jakiej planety pochodzi,ale na pewno nie z ZIEMI!!
1-

Obserwator Kosmosu 22.10.2012 13:27 Zgłoś

Nieraz patrze w gwiazdy i zastanawiam się jak tam jest, czy istnieje świat podobny do naszego, czy kiedyś się spotkamy, czy odkryjemy jak szybko przemieszczać się między planetami lub nawet Galaktykami, jest tyle pytań na które chciałbym znać odpowiedź, chciałbym dożyć tej chwili gdy na ziemie przyleci obca cywilizacja. Wtedy cała religia by upadła to pewne
Gość Wszyscy na całym świecie wiedzą,że do katastrofy doszło pod wpływem głównego pasażera, wierzcie ludzie, że nikt nie chce źle mówić o zmarłych na razie ujawniono tylko to,że Błasik był pod wpływem, ale jak będzie trzeba to zostaną ujawnione wszystkie rozmowy i z tych waszych bohaterów ostanie się tylko wstyd.
0

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

Ja juz mam dowody na to ,ze istnieja i to na Ziemii, ktosc kto robi wszystko aby wtruc,zaglodzic i wszystkiego zabronic ludzkosci,ich monitorowac,kontrolowac czy dzis robil kupe i widzial sie z bratem ,i trzymac jak w oborze,mordowac starszych ludzi ktorym trzeba oddawac ich ciezko zarobione pieniedza,tworzyc prawo przeciw rozwojowi ludzkosci,ten nie jest czlowiekiem,jest wyzuty totalnie z cech czlowieczych.Musi byc kosmita osiadlym dywersantem na Ziemii,zeby nas wykonczyc.np dr Mengele i jemu p
Gość po co mi slub koscielny niech sie wypchaja
0

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

zaraz się zaczną gadki o Bogu...
Komentarz usunięty
0

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

Przeciez juz byli,kto niby zwiastowal Marii,jak nie kosmita.Ilu ludzi juz porwali i zoperowali? A jak ten pajac poczyta "Mity greckie",to sie dowie,ze kosmici i ich dzieci juz dawno sa wsrod nas.Kosmici od poczatku traktuja ziemie,jak hodowle taniej sily roboczej,dla urzeczywistniania swoich celow.Np robili doswiadczenia ile czasu potrzeba na uwstecznienie czlowieka inteligencji o 10 IQ przy jedzeniu manny albo piciu Cocacoli?Ile cyklonu trzeba,by wytruc 1 milon ludzi itd.
Gość Skąd RMF FM ma takie "rewolucyjne" wiadomości? Może również wie, kiedy będzie koniec świata?
0

Gość 22.10.2012 13:27 Zgłoś

Jedyne co mi przychodzi to łał. I nie tyczy się to ....tego czegoś , ale waszych wypowiedzi. A co do samego tematu waszych wypocin. Ja obliczyłem ile zajmie nam globalizacja naszej galaktyki, kiedy spotkamy rase przypominającą galaretkę no i kiedy zaczną się wśród ludzi pojawiać mutanci. Acha mutanci już są np osoba która jako pierwsza dodała komentarz. Innymi słowy dziecko neostrady
Gość i bardzo dobrze
0