Zaraza w Chinach. Dżuma już zabija

02.08.2009 11:45 CHINY, DŻUMA PŁUCNA, KWARANTANNA., ZARAZA
Zaraza w Chinach. Dżuma już zabija

Nie żyje jedna osoba, ale zarażonych mogą być tysiące.

Całe 10-tysięczne miasteczko Ziketan położone w północno-zachodnich Chinach zostało poddane kwarantannie - podaje portal yahoo.com.

W Ziketan wykryto bowiem dżumę płucną. Jest to śmiertelna i niezwykle zaraźliwa choroba, gdyż pałeczki tej odmiany dżumy przenoszą się drogą kropelkową.

Pierwszą ofiarą zarazy jest 32 letni pasterz - informuje agencja Associated Press.

Według informacji podanych przez Światową Organizację Zdrowia, człowiek umiera w 24 godziny od infekcji.

Miasteczko ma dość zapasów by wyżywić mieszkańców poddanych kwarantannie, jednak nie potwierdziły do kiedy potrwa separacja regionu - pisze portal channelnewsasia.com.

Lokalne władze zaapelowały też do osób, które od połowy lipca podróżowały w tym regionie o zgłaszanie się do szpitali, w przypadku zauważenia takich objawów jak podwyższona temperatura czy kaszel.

Następny tekst:

Zobacz, dlaczego Brytyjczycy coraz bardziej nienawidzą Polaków

Komentarze

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

wypuścili następną chorobe
Gość Wow... może powinnam zweryfikować swoją wiedzę? Tematyczny park rozrywki... ok... ale czemu utrzymywany z pieniędzy podatników, a nie samofinansujący się?
1+

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

Jest tyle przepowedni o wojnie i wszystkie roznie mowia co ma sie stac ale ja obstawiam na konflikt rosja vs gruzja a potem zobaczymy
Gość Ciekawe czy biegli zażyli jakiegoś towaru z "dopalaczy" i zobaczyli jaki to a wpływ na człowieka...!
1+

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

z świńską grypą im nie wyszło to teraz próbują z dżuma wybić plebs tej ziemi
Jaki udział Angli w wojnie taka wiedza Anglików. Jak wymagać od nich żeby po 60 latach się przejmowali wydarzeniami, które mieli gdzieś wtedy gdy się działy? Dopóki Anglia nie została zaatakowana wyspiarze mieli gdzieś Hitlera, III Rzeszę, holocaust i obozy koncentracyjne, choć doskonale o wszystkim wiedzieli.
1+

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

08.08.09?
Gość ja Czy Wam się przypadkowo nie pomajtały niektóre daty.
0

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

Płucna postać dżumy występuje zazwyczaj jako wtórna komplikacja pozostałych postaci. Do rzadkości należy wariant pierwotny związany z infekcją drogą kropelkową. Na tej drodze do zakażenia dochodzi jedynie w pomieszczeniach małych i źle wentylowanych. Nieznane nauce są przypadki zakażeń dżumą płucną poprzez system wentylacyjny. Z wikipedii.
Gość zakasz sprezdarzy alkoholu gorzej ryje nisz palenie mari pani jest 100 legalna unas zjak zwykle kaszy niema zlo
0

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

Płucna postać dżumy występuje zazwyczaj jako wtórna komplikacja pozostałych postaci. Do rzadkości należy wariant pierwotny związany z infekcją drogą kropelkową. Na tej drodze do zakażenia dochodzi jedynie w pomieszczeniach małych i źle wentylowanych. Nieznane nauce są przypadki zakażeń dżumą płucną poprzez system wentylacyjny. Z wikipedii.
Gość beznadziejny artykuł.
0

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

garść niewolnikóe i służbę sobie zostawią
Jaki udział Angli w wojnie taka wiedza Anglików. Jak wymagać od nich żeby po 60 latach się przejmowali wydarzeniami, które mieli gdzieś wtedy gdy się działy? Dopóki Anglia nie została zaatakowana wyspiarze mieli gdzieś Hitlera, III Rzeszę, holocaust i obozy koncentracyjne, choć doskonale o wszystkim wiedzieli.
0

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

kurde nie dobrze :/
Ma-Dzik a mi sie nie podoba.. jakaś kiczowata, diamenciki, rubiny - no fajnie ale jej kształt jest do bani
0

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

Nie wiem na co będzie III wojna światowa... ale jestem pewien że IV będzie na maczugi...
Gość cenzurowac to sobie mogą swoje facjaty
0

Gość 22.10.2012 10:01 Zgłoś

gosciu jestes nawiedzony? lub radze ci zmien dilera jak najszybciej!
Gosć ,nie listonosz Listonosz -detektyw? Po listonoszu "ciężarówce", niosącago kilka listów i mase produktów w handlu obwoznym(encyklopedie, gadżety, reklamówki) przyszedł czas na listonosza detektywa! "Jak wytropisz (w Polsce to zakapujesz) kogoś niepłacącego -100 premii". Oj będzie się działo! Po 2-tak jak chcą ludzie, telewizja na karte. Dlaczego ktoś ma mnie zmuszać do przymusowego opłacania abonamentu tv którego nie chce, czy też skladek emerytalnych których nikt z moich bliskich nie dostanie gdy kipne ?!
0
Strona 1 z 2 1 2
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane