Zatonął prom z 350 pasażerami na pokładzie

02.02.2012 04:57 AUSTRALIA, KATASTROFA, PASAŻER, PROM
Zatonął prom z 350 pasażerami na pokładzie

rabauldailyphoto-jules.blogspot.com

Trwa akcja ratunkowa.

U wybrzeży Papui Nowej Gwinei zatonął prom z 350 pasażerami na pokładzie. Na miejsce płyną i lecą ratownicy. Do tej pory udało się uratować ponad 200 osób.

To wielka tragedia - powiedziała premier Australii Julia Gillard.

O zaginięciu promu poinformowała kompania żeglugowa Star Ships. 

Katastrofa na morzu. Nawet kilkaset osób nie żyje? więcej

Kontakt z jednostką utracono podczas złych warunków atmosferycznych. Nad ranem prom wysłał sygnał SOS – informuje serwis news.com.au.

Prom "Rabaul Queen" płynął z portu Kime, na wyspie New Britain, do Lae na północnym wybrzeżu Nowej Gwinei. Większość pasażerów to Australijczycy.

Następny tekst:

Nowy groźny trojan atakuje komputery! Nawet się nie zorientujesz Nowy groźny trojan atakuje komputery! Nawet się nie zorientujesz

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda Australijczyków. Byłem raz w Australii u rodziny / koszt duży ale warto było /, mam nadzieję że wkrótce uda mi się tam pojechać na stałe. Fajni ludzie, życie na luzie, bez bieganiny, nie to co jankesi, cieplutki ocean, zaj... ste plaże, żyć nie umierać. Jak teraz wyglądam przez okno na ten szary polski widok to aż mi się rzygać chce.
126+

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Ten port nazywa się Kimbe a nie Kime, jak podała sfora.pl. Poza tym nie wiem czy to ma znaczenie, ale w tamtych rejonach Morza Bismarcka panują silne sztormy w okresie letnim.
3+

Ewa 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda Ludzi:(
43+

andreas 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

To wielka tragedia !!!! Moje wyrazy współczucia dla bliskich !!!!
30+

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Ale się dzieje.Promy i statki toną.Samoloty spadają.A wojny jeszcze nie ma.A co będzie jak już wojna światowa będzie?.Aby się wytłukli ale żeby niczego nie niszczyli to jestem za.Raz już Polskę odbudowywałem teraz już bym sam nie podołał.Jakby ludzi zabrakło.
1+

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

trzeba pisać o tym że za swoje uczynki piekło się już nią zajęło , to ona wychwalała stalina i żądała jak wyroków śmierci dla polskich księży
Komentarz usunięty
4-

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Wy nazisci wogole nie macie jaj. Ciągle tylko zydzi to zydzi tamto jakies brednie o spiskach. Jesli ktos jest naprawde niebezpieczny to muzułmanie. Mnozą się jak kroliki i ciągle chcą nowych praw. Za 50 lat będą mieli władze w Europie zagnają was "prawdziwych białych" batami do meczetow i wtedy zatęsknisz za zydami i ich tolerancyjną postawą w co wierzysz i co zresz
Komentarz usunięty
0

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

to pojedź do Szkocji
Gość Szkoda Australijczyków. Byłem raz w Australii u rodziny / koszt duży ale warto było /, mam nadzieję że wkrótce uda mi się tam pojechać na stałe. Fajni ludzie, życie na luzie, bez bieganiny, nie to co jankesi, cieplutki ocean, zaj... ste plaże, żyć nie umierać. Jak teraz wyglądam przez okno na ten szary polski widok to aż mi się rzygać chce.
3+

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Szkoda wszystkich ludzi jacy znajdowali się na promie. Rozumiem jednak Twoją sympatię-skoro jat tam tak bajecznie......
Gość Szkoda Australijczyków. Byłem raz w Australii u rodziny / koszt duży ale warto było /, mam nadzieję że wkrótce uda mi się tam pojechać na stałe. Fajni ludzie, życie na luzie, bez bieganiny, nie to co jankesi, cieplutki ocean, zaj... ste plaże, żyć nie umierać. Jak teraz wyglądam przez okno na ten szary polski widok to aż mi się rzygać chce.
2+

Gość 05.11.2012 11:10 Odpowiedz Zgłoś

Redaktorki, jak zwykle idziecie na skróty /delikatnie mówiąc/. Uczciwością byłoby zamieszczenie zdjęcia Rabaul Queen, a nie czegoś, co było pod ręką !
5+
Strona 1 z 3 1 2 3
Tego teraz najbardziej boją się Polacy. To nie wojny i choroby 7 Tego teraz najbardziej boją się Polacy. To nie wojny i choroby 18 minut temu
Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa 9 Takie było życie Jezusa. Nikt tego nie podważa wczoraj, o godz: 21:11
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...