Zemsta chrześcijan. Wyciągają ludzi z aut i mordują

30.01.2011 14:20 CHRZEŚCIJANIE, MUZUŁMANIE, RELIGIA, WIARA
Zemsta chrześcijan. Wyciągają ludzi z aut i mordują

Fot. PAP/EPA

Na rogatkach miast ustawili blokady.

Do napędzanych nienawiścią religijną zbrodni dochodzi w okolicach miasta Jos, stolicy stanu Plateau w środkowej Nigerii.

W trwających już trzeci dzień zamieszkach zginęło co najmniej 15 osób; młodzi napastnicy mordują ludzi wyciąganych z samochodów przed zaimprowizowanymi blokadami drogowymi - donosi "Rzeczpospolita".

W NIGERII PORYWAJĄ OBCOKRAJOWCÓW>>

Demonstranci podpalają domy, sklepy i stacje benzynowe. Złożone głównie z młodych nigeryjskich chrześcijan, bandy ustawiły na rogatkach miast blokady drogowe.

Wywlekają z auta, biją i mordują każdego, kogo uznają za muzułmanina.

Według relacji świadka, zabito juz 15 osób. Siły bezpieczeństwa Nigerii nie podały jeszcze informacji o liczbie ofiar weekendowych zamieszek - dodaje dziennik.

Gwałtowne starcia wywołało przeprowadzenie muzułmańskiego pochówku w pobliżu chrześcijańskiej wioski. W spór włączyło się wojsko, zaczęło strzelać do obu stron konfliktu.

KRWAWY ATAK ISLAMSKIEJ SEKTY>>

Gwałtowne starcia między chrześcijanami a muzułmanami nabierają na sile przed kwietniowymi wyborami w Nigerii, które mogą z kolei - jak obawia się wielu ekspertów - jeszcze bardziej nakręcić spiralę przemocy w kraju, w którym demokracja liczy zaledwie dekadę - tłumaczy "Rzeczpospolita".

Następny tekst:

PŚ skoczków: Stoch znów lepszy od Małysza PŚ skoczków: Stoch znów lepszy od Małysza

Komentarze

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

A niech się wymordują nawzajem je*bani fanatycy.
Gość do 14 roku szkolnego mniej więcej miesięcznie rodzice wydali na mnie 200zł = 14x10x200= 28tys. zl od 14-20= wydaja 400 (dojazd do szkoly 220) = 6x10x400= 16tys. zl 20-21 = dorabiam na umowe zlecenie i praktycznie juz od nich nie doje. a i dodam ze , nie mialem pieniedzy na zadne sporty, rekreacje, chodzilem w uzywanych ubraniach , wstawalem zawsze o 6.00 rano . ale to wszystko sie zmienilo jak pracuje na siebie. POLECAM!!!
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Niech Cisną z nimi ;-) popieram tych bojowników.
galapagos Dlaczego tak późno zaczęli badać tusze? Teraz kiedy wszyscy są obdziarani mogą se wsadzić te badania
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Czy b16 ich ekskomunikował? Pewnie postępuje jak jego poprzednik, gdy chrześcijanie wymordowali setki tysięcy to siedział cicho, ale gdy zaczęto ścigać zbrodniarzy i sądzić ich (także wielu księży i zakonnic) to natychmiast się odezwał, żeby traktować ich łagodnie.
piorun2323 Dlaczego każda szkoła ma inne podręczniki ?? Za moich czasów kupowało się podręczniki nawet z 5 lat wstecz !! a teraz nawet nie można ich sprzedać!! widać za DUŻO Łapówek dostaje dyrekcja szkoły ze co szkoła to inne książki! powinno być jedna Polska jedne Książki w końcu jest chyba ten sam program nauczania !! ewentualnie jedno Województwo =jedne książki !!
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Czy b16 ich ekskomunikował? Pewnie postępuje jak jego poprzednik, gdy chrześcijanie wymordowali setki tysięcy to siedział cicho, ale gdy zaczęto ścigać zbrodniarzy i sądzić ich (także wielu księży i zakonnic) to natychmiast się odezwał, żeby traktować ich łagodnie.
ok Gdyby nie Josiph Visarionowitch to pewnie do tej pory rządził by Hitler :)
0

Zagłoba Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Nadchodzi Armagedon.!
Gość OO komuch sie odezwal
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

No to ropa pójdzie do góry
Gość a tobie kto dał wolność do wypisywania tych bzdur? Sowieci????
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

i prawidlowo
e! minister edukacji szuka jak zarobić z każdej możliwej strony!!! mnóstwo różnych wydań tego samego podręcznika, przez co nie można odkupić książek od starszych kolegów tylko za każdym razem wydawać na nową wyprawkę! a wysłanie 6cio latków do pierwszej klasy to już w ogóle mega absurd! zabiera dzieciom w ten sposób rok dzieciństwa! mam nadzieję, że do momentu kiedy moja córka będzie szła do szkoły to się zmieni, albo ktoś odwoła tą głupią babę z tego stanowiska!
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Gaz też podrożeje
Gość Czemu sfora pisze tylko o wyspach. K.....a zyje w Polsce i nie interesują mnie bandziory w Londynie.
0

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Chrzescijanstwo bez wrogow nie moze funkcjonowac. Taka to juz jest natura Watykanu i produkcja swietych nowych bozkow. Komu to jest potrzebne?
Gość no to co k rwa, mam nie mieć? dziecko to tylko koszt? pi rdolcie sie
1+

Gość 22.10.2012 15:55 Zgłoś

Jak za dawnych czasow robili z Katarami (6 milonow wyrzneli) na polecenie Kosciola Swietego,skolonizowali w imie ich Boga i wymordowali przeciwnikow.Tyle co katole maja krwi na rakch w imie Boga to 10 razy tyle wszystkich religii na swiecie nie dkonalo,Hitler przy nich to maly pikus.
Gość ty tez byłeś/aś takim śmierdzielem w kupie!
1+
Strona 1 z 10 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane