Galeria: Znalazł wielki skarb wart milion euro. Zakopany w lesie

20.02.2014 14:17 LAS, NIEMCY, SKARB
Powrót do artykułu

Poszukiwacz skarbów w Niemczech znalazł w lesie prawdziwą "żyłę złota".


Komentarze

Gość 20.02.2014 14:21 Zgłoś

Nie dalo sie tego na jednej stronie napisac? Nie bo po co.. Liczba odwiedzonych stron sama sie nie nabije. Robia z ludzi idiotow naprawde.
212+

Gość 20.02.2014 14:29 Zgłoś

Super treściwy artykuł, pełen rzetelnych i merytorycznych informacji... Na jakie "portale" ja wchodze...
47+

Gość 20.02.2014 14:29 Zgłoś

Podczas II wojny światowej, kiedy brytyjscy piloci używali zdjęć lotniczych do namierzenia celów bombardowań na Śląsku, nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, znajdujący się nieopodal, był wyraźnie widoczny. Mimo to nic nie zrobiono, aby go zniszczyć i uwolnić więźniów obozu. Na powiększonych zdjęciach baraki, komory gazowe, a nawet ciężarówki przewożące Cyklon-B są zidentyfikowane i dokładnie zaznaczone. Ponad 30 lat od momentu zrobienia zdjęć, stały się one przedmiotem intensywnych badań CIA. Na ich podstawie potwierdzano wiarygodność zeznań świadków obozowego piekła. Historia tych zdjęć stała się głównym motywem filmu "Obrazy świata i zapis wojny", metaforycznego filmowego eseju o fotograficznej rzeczywistości. OBRAZY ŚWIATA I ZAPIS WOJNY reż. Harun Farocki, RFN 1989 Obozy koncentracyjne i komory gazowe działały dzięki pomocy żydów którzy wysyłali na śmierć innych licząc że sami ocaleją:(
33+

Gość 20.02.2014 14:39 Zgłoś

Ciekaw jestem ile dostanie od archeologów? Przecież nierdzewka to to nie jest
15+

Gość 20.02.2014 14:42 Zgłoś

przecież masz na pierwszej stronie cały artykuł, a w galerii masz zdjęcia osobno na stronach z rozdzielony pod zdjęciami, pobierz adblocka i nie będziesz dawać im zarabiać za reklamy jak tak cię to gryzie ;d
Gość Nie dalo sie tego na jednej stronie napisac? Nie bo po co.. Liczba odwiedzonych stron sama sie nie nabije. Robia z ludzi idiotow naprawde.
1+

Gość 20.02.2014 14:47 Zgłoś

przetopił by złoto i było by jego, palnik kupi w każdym sklepie dla majsterkowiczów. Nie pomyślał.
15+

Gość 20.02.2014 14:49 Zgłoś

A moim zdaniem nie. Pomysl tez, ze pewne znaleziska moga byc pamiatkami rodowymi wiec np jezeli rod nadal zyje to powinien miec prawo pierwokupu po duzo nizszej cenie choc nie za darmo oczywiscie. W drugiej kolejnosci muzea zarowno kraju, w ktorym znaleziono skarb oraz kraju pochodzenia skarbu powiny miec prawo wykupu po nizszej cenie, ale wyzszej niz by wlasciciel dobr dal i bliskiej cenie rynkowej. Potem dopiero kolekcjonerzy. Nie jestem za to za tym by znalazcy po prostu odbierac skarb nie dajac wzamian wynagrodzenia. Nie powinien on jednak miec prawa zatrzymania dobr jezeli muzeum/wlasciciel je chce wykupic. W innym prztypadku powinien moc sam zdecydowac czy sprzeda kolekcjonereom czy nie.
Gość Jak dla mnie takie znaleziska na całym świecie, powinni przysługiwać osobie co to znalazła, a nie że sobie jakieś państwo przywłaszcza. Powinno to zależeć właściciela, czy da do muzeum, cz sprzeda kolekcjonerom..
14+

Gość 20.02.2014 14:51 Zgłoś

Ale idiota, same te broszki to już niezły szelest, ja bym od razu przetopił je na jakąś "nowoczesną" sztabkę, opchnął w skupie złota i przypał z głowy. A tak jedyne co dostanie od państwa to sprawa karna;)
13+

Bambaj 20.02.2014 14:53 Zgłoś

W polszewickiej Polsce za znalezienie i zwrot skarbu masz wjazd policji do domu i biada żeby znaleźli choć jedna monetkę -sprawa za paserstwo gwarantowana. W Niemczech i innych cywilizowanych krajach znalazca oddaje skarb do muzeum i otrzymuje za to gratyfikacje , bo muzeum odkupuje od znalazcy te rzeczy. Więc reasumując : uczciwość= więzienie !
19+

Gość 20.02.2014 15:16 Zgłoś

przyjdą ukraincy to wszystko zagrabią niemcowi ;]
4+
Strona 1 z 7 1 2 3
Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 10 Wspomnij cudowne lata 90.! Łza się zakręci w oku... 27.09.2015 17:53
Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 27 Kandydaci do Nagrody Darwina 2015. Głupszych nie znajdziecie 23.09.2015 08:08
Sponsorowane