Znaleziono zatopiony ląd. To Atlantyda?

11.07.2011 20:22 ATLANTYDA, ATLANTYK, GÓRY, LĄD, MAPA, NAUKA, RZEKA, WIEK
Znaleziono zatopiony ląd. To Atlantyda?

Youtube.com

Leży głęboko na dnie Atlantyku.

Starożytny ląd, który liczy sobie 53 miliony lat odkryto w północnej części Atlantyku. Rozciągał się prawdopodobnie od Szkocji aż do Norwegii - informuje "The Daily Mail".

Atlantydę zniszczyło tsunami. Oto, gdzie leżało tajemnicze miasto więcej

Podwodny, zaginiony ląd, leżący obecnie na głębokości około 2 km pod powierzchnią morza, naukowcy porównują do zaginionej Atlantydy. Dzięki zaawansowanej technice i współpracy firm wiertniczych udało im się odtworzyć jego mapę 3D.

Ląd przecinało osiem głównych rzek, wypiętrzały się też na nim pasma górskie, które wznosiły się na wysokość około jednego kilometra nad poziomem morza.

Grecy odnaleźli Atlantydę? więcej

Naukowcy twierdzą, że kwitło na nim życie. W pobranych z dna próbkach znaleźli pyłki roślinne i ślady węgla.

Niestety, jak twierdzą naukowcy zaginiony ląd "szybko" zanurzył się w morskiej otchłani. Stało się tak "zaledwie" około 1,2 miliona lat po tym, jak na skutek ruchów płyt tektonicznych i wydobywającej się z wnętrza ziemi magmy wynurzył się na powierzchnię oceanu.

Następny tekst:

Te badania będzie finansował polski rząd. Da na nie miliardy Te badania będzie finansował polski rząd. Da na nie miliardy

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

pewnie tka
4-

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

ludy słowiańskie? pewnie z wschodniej jewropy , co daje im prawo do eksploatacji bogatych złóż pod dnem morza Arktycznego !
Gość To nie jest Atlantyda, a nawet nie Atlantyk tylko Morze Północne. Po za tym miałem coś takiego na geografii, na któej nauczono mnie że Wyspy kiedyś były połączone z Europą lądem, i w ogóle poziom morza był mniejszy. Było więcej lądu i w tych miejscach zamieszkiwały ludy słowiańskie. Do dzisiaj rybacy znajdują tam przedmioty z tamtych czasów
0

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

Hmm... Skoro lad wynurzyl sie na powierzchnie 53 mln lat temu i 1,2 mln lat pozniej ukryl sie ponownie pod woda no to w takim razie Atlantyda rzadzily malpy. (P.S. rozejscie sie linii rozwojowych ludzi i malp nastapilo 8 mln lat temu, a Atlantyda wg. Platona- tworcy mitu o Atlantydzie- cywilizacja ta zostala zniszczona ok.12000 lat temu).
2+

Myszka 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

Według mojej wiedzy to północna część Atlantyku znajduje się w okolicy Ameryki Północnej! Czyżby ów kontynent był aż tak rozległy??? No chyba, że Morze Północne zmieniło nazwę??? Bardzo interesujące odkrycie!
1+

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

Teraz czas na nas.My pod wodę a tamci z powrotem na powierzchnię.I świat będzie się kręcił od nowa.
2+

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

jakieś dowody? zdjęcia, filmy?
1+

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

nie między afryką a ameryką. Tylką wschodnią azją a ameryką południową, i nie kontynent tylko archipelag MU. Jego najbardziej wysuniętą na wschód wyspą była współczesna wyspa wielkanocna, granicy zachodniej nie znamy. jak masz zamiar cos napisac to sie najpierw doucz a nie wypisuj wyssanych z palca gniatow!
Gość Pomiedzy afryka i ameryka lezy na dnie zatopiony kontynent. Byla na nim pierwsza cywilzzacja nazywająca się MU.
1+

Gość 22.10.2012 18:19 Odpowiedz Zgłoś

sprawdz trolu najpierw za co sie nobla dostaje a potem pisz komentarze
Templar ostatnio pływałem w stawie, zanurkowałem, i nie zgadniecie co było na dnie...Ląd! gdzie to zgłosić? Nobla dostanę?
1+

Gość 08.01.2014 14:58 Odpowiedz Zgłoś

niezła stronka
1+
Strona 3 z 3 1 2 3
Oni mieli prawdziwego pecha. Każdego to może spotkać 36 Oni mieli prawdziwego pecha. Każdego to może spotkać 9 godzin temu
Bierzesz prysznic z rana? Duży błąd! Już lepiej się nie kąp 6 Bierzesz prysznic z rana? Duży błąd! Już lepiej się nie kąp 5 godzin temu
Sponsorowane
Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Przyłapani na plaży. Nie wiedzieli, że ktoś ich filmuje... Ta para chyba nie miała pojęcia, że jest fotografowana. Ale czego innego mogli się spodziewać w tak publicznym...
Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Ubrane tylko w ręcznik. Pokazały trochę za dużo Właśnie wyszły spod prysznica, ale nie zdążyły się jeszcze ubrać. Zdążyły za to zrobić sobie kuszące zdjęcia.
Impreza była huczna. A teraz jest wielki wstyd (+18) Impreza była huczna. A teraz jest wielki wstyd (+18) Chwila zapomnienia, czasami o jeden łyk alkoholu za dużo i... został wielki kac. Tego alkoholowego da się przeżyć,...