Zwierzęta na Arktyce wymierają. 17 gatunkom grozi zagłada

14.09.2010 11:45 ARKTYKA, BIORÓŻNORODNOŚĆ, GATUNEK, LODOWIEC, OCHRONA, OCIEPLENIE, WYMARCIE
Zwierzęta na Arktyce wymierają. 17 gatunkom grozi zagłada

Fot. sxc.hu

Zagrożone są nie tylko niedźwiedzie polarne.

Nową listę 17 gatunków zagrożonych wyginięciem na Arktyce przedstawiło amerykańskie Centrum na rzecz Bioróżnorodności (CBD).

Do niedźwiedzia polarnego dołączył lis polarny, a także po cztery gatunki fok, wielorybów oraz morsy, ptaki i renifery. Ich życiu zagraża globalne ocieplenie - donosi "The Daily Telegraph".

ONZ: NADCHODZI TOTALNA ZAGŁADA PRZYRODY. ZOBACZ>>

Eksperci z CBD w swoim raporcie twierdzą, że jeśli pokrywa lodowa Arktyki zmniejszać się będzie w takim stopniu jak w ostatnich latach to populacje zwierząt będą gwałtownie maleć. Dziać się to ma już w nadchodzącej dekadzie.

Zwierzęta tracą siedliska i źródła pożywienia. Inne z kolei nie mogą schronić się przed drapieżnikami albo ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi - mówi dr Shaye Wolf.

MŁODZIEŻ: PRZYRODA MOŻE ZGINĄĆ. ZOSTAWCIE TYLKO TELEWIZJE>>

Dodatkowym zagrożeniem dla tych gatunków są plany koncernów naftowych, które planują zwiększenie wydobycia ropy w tym regionie.

Następny tekst:

Rośnie pokolenie uzależnionych od wiadomości Rośnie pokolenie uzależnionych od wiadomości

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

bron to przyszlosc, bedzie czym zdobywac wode tlen i zywnosc, jak juz wszystko zezremy bedzie kanibalizm a potem zombii
Gość dla chrześcijan ma roztrojoną jaźnię, bo jest raz ojcem, raz synem, raz duchem świętym hahahaha, a dla pogan, hindusów, dżinizmu i innych religii, też są inni bogowie
0

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

Selekcja naturalna
Gość mam prace w niemczech za godziwe pjenadze
0

po co wam tyle chemii 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

Ludzie to jednak chora i straszna rasa...nie zasługujemy by zyc na tej planecie. Wszystko im przeszkadza.wytruwają chemią-.mrówki,śłimaki,jeże,komary,osy,wilki,lisy,króliki itd,...jestesmy chorą rasą i dlatego wyginiemy niedługo
Gość lepiej byłoby zeby zatrudniali niepełnosprawnych chodzi osoby głuche bo wiekszosc siedzi domach na garnuszku panstwach chetni do roboty sa ale problemem jest komunikacja bo kuzwa wszyscy wolą słyszacych a którys was straci słuch no nie ma zartów chcecie słyszec ale świecie głuchym bez dzwieku da się zyć
0

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

wydobywac rope. oj
bezrobocie spadnie w maju idzie MAJ a do NIEMIEC rzut kamieniem !!! W Niemczech na pewno nie będziemy narzekać na wynagrodzenia gdyż minimalne zarobki kształtują się na poziomie 10 euro za godzinę, co w przeliczeniu na pracę po 8 godziny 5 dni w tygodniu daje ok 1700 euro miesięcznie (7 tyś zł miesięcznie). Jednak nie każdy Polak będzie zarabiał takie "grosze" osoby z wyższym wykształceniem mogą liczyć nawet na trzy krotonie wyższą stawkę. Niemcy jako kraj bogaty lecz zarazem starzejący się potrzebuje rąk do pracy.
0

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

to sa rewelacje dni ostatnich , wykorzystaj swoj czas rozsadnie . ja na ten przyklad rzucilem prace ,zaciagnalem ogromna pozyczke w banku i na ta chwile pomieszkuje w prowincjach Buenos Aires i wkoncu wiem co to znaczy zyc .
Gość większość polaków to lewusy, które wyciągają tylko łapy po kasę:)), a do dwóch nie potrafią zliczyć, a najgorsza branża to budowlana. z 8 godzinnego dnia pracy, pracuję efektywnie 2 godziny
0

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

J,E,Ł,O,P palikot to tez wymierajacy gatunek
von Braun Niemcy , Niemcy ponad wszystko.
0

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

Pewnego dnia człowiek zostanie sam na świecie :-(
Gość Niema to jak dzielić skórę na niedźwiedziu, niech pierwsze dolecą na księżyc - może za 200lat im się uda.
0

lepszapolska.com 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

Zobaczcie program nowej partii na www.lepszapolska.com. Proste tanie i skuteczne rozwiązania. Zwierzęta giną bo została naruszona równowaga w środowisku. W programie Lepszej Polski jest dużo dobrych pomysłów gdzie bez ograniczania naszego komfortu życia w mniejszym stopniu wpływamy na środowisko (np. budownictwo energooszczędne pkt.2)
Gość oddać czrnuchom wszystko i jeszcze więcej
0

Gooooość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

Różnorodne gatunki wymierały, wymierają i będą wymierać. To jest zupełnie NORMALNE !!!! Tak jak wymarły mamuty, niedźwiedzie jaskiniowe, tygrysy szablozębne i wiele, wiele innych gatunków. W to miejsce wejdą inne. Natura nie znosi pustki.
Gość lepiej byłoby zeby zatrudniali niepełnosprawnych chodzi osoby głuche bo wiekszosc siedzi domach na garnuszku panstwach chetni do roboty sa ale problemem jest komunikacja bo kuzwa wszyscy wolą słyszacych a którys was straci słuch no nie ma zartów chcecie słyszec ale świecie głuchym bez dzwieku da się zyć
0

Gość 22.10.2012 13:35 Odpowiedz Zgłoś

to wina reptilian - za nimi kryja sie Zydzi, odsylam do David Icke
Gość camele niebieskie są ok
0
Strona 1 z 3 1 2 3
Strzeż się Europo! Oto cała prawda o Państwie Islamskim 7 Strzeż się Europo! Oto cała prawda o Państwie Islamskim 6 godzin temu
Tego teraz najbardziej boją się Polacy. To nie wojny i choroby 7 Tego teraz najbardziej boją się Polacy. To nie wojny i choroby 7 godzin temu
Sponsorowane
Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Tak wygląda praca dla Facebooka. Zobaczcie główną siedzibę giganta Żyć nie umierać. Praca w takich warunkach musi być przyjemna.
Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! Myślisz, że umiesz imprezować? Zobacz, jak robią to mistrzowie! O tym, że Wyspiarze umieją się dobrze, głośno i z fantazją zabawić, wiedzą chyba wszyscy. Na własnej skórze...
Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Wojna Kena i Barbie. Sobowtóry się nienawidzą Ken i Barbie w rzeczywistym świecie? To nie żart. Setki operacji plastycznych zmieniły młodą Ukrainkę i Amerykanina w...