Żydowski polityk wyzywa koleżanki od "polskich babsztyli".

17.12.2012 10:56 DOWCIP, IZRAEL, MINISTER, POLSKA
Żydowski polityk wyzywa koleżanki od "polskich babsztyli".

flickr/CC/Salon Nowojorski

Były szef izraelskiej dyplomacji Avigdor Lieberman przeprosił trzy przedstawicielki partii opozycyjnej za nazwanie ich "polskimi babsztylami" - informuje wprost.pl.

"HEBRAJSKI MUSI BYĆ JĘZYKIEM URZĘDOWYM OBOK POLSKIEGO">>

Stało się to w czasie debaty w sprawie dymisji polityka, oskarżonego o korupcję. Wypowiedź ministra spotkała się z oburzeniem Żydów, którzy wywodzą się z Polski. Określenie "polskie veibers" (babsztyle, przekupki czy plotkary) nawiązuje do stereotypu powielanego w wielu dowcipach o Żydówkach aszkenazyjskich.

Przedstawiane są jako kobiety wykorzystujące poczucie winy w stosunku do dzieci czy znajomych - wyjaśnia gazeta.pl.

Ostatecznie, po fali krytyki, Lieberman przeprosił za niefortunną wypowiedź na swoim profilu na Facebooku.

ŻYDZI UCIEKAJĄ Z EUROPY. IZRAEL LEPSZY NIŻ STREFA EURO>>

Znany z ciętego języka polityk ma w ostatnim czasie jednak poważniejsze kłopoty. Po debacie, w czasie której padły słowa o "polskich babsztylach" podał się do dymisji, bo prokuratura oskarżyła go o oszustwa i nadużywanie władzy.

Następny tekst:

Rewolucja w służbie zdrowia. Ogromne ułatwienie Rewolucja w służbie zdrowia. Ogromne ułatwienie

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 17.12.2012 16:20 Odpowiedz Zgłoś

Dla ciebie to może i nie obraza,chazarski Kaplanie.
Kaplon Ale mi wielka obraza..he hehhe
0

PO-lacy nie tuski skur*** 17.12.2012 16:32 Odpowiedz Zgłoś

Nie ma żydów rolników !!!!!!!! ziemia nie da się oszukać....................
1+

norman 17.12.2012 16:41 Odpowiedz Zgłoś

Czekam na partie narodowa ,ale taka wspolczesna . Wodzem moze byc pan Ziemkiewicz.
0

norman 17.12.2012 16:42 Odpowiedz Zgłoś

On za zone ma zydowke nie Polke.
Sprawiedliwy A Może By Tak Przeprosił w Prasie i Telewizji za Swoje Słowa . Przecież obraził nie tylko Polskie Kobiety ale także Wszystkie Kobiety . Jeżeli Polski Parlamentarzysta Tak By Sie Wypowiedział o Żydowskich Kobietach To By Został Oskarżony o Antysemityzm a Polski Rząd Musiał by Przepraszać Cały Świiat za Użycie Takiego Określenia w Stosunku do Wszystkich Kobiet a Zwłaszcza Do Kobiet Narodu Izraelskiego. Co Nato Nasza Dyplomacja na Czele z Sikorkim !!!
0

Gość 17.12.2012 16:44 Odpowiedz Zgłoś

to cieszy, że jest żyd, któremu polska kobieta dała popalić tak, że teraz pluje nienawiścią. sam bym mu wpierd...ł jak bym go spotkał. jak to żydowi.
2+

Gość 17.12.2012 16:46 Odpowiedz Zgłoś

dlaczego Sikorski jescze nie przeprosił izraela? jak można tak obrażać naród wybrany zabić wszystkie polskie babsztyle tyle kłopotów przez nie.
0

Gość 17.12.2012 16:48 Odpowiedz Zgłoś

Oczywiście te panie powinny się pokajać w innym przypadku mogą być oskarżone o antysemityzm.
1+

Gość 17.12.2012 16:51 Odpowiedz Zgłoś

Do pieca go !
2+

Gość 17.12.2012 17:04 Odpowiedz Zgłoś

dajcie spokuj bo wam chebjajski wprowadza urzedowy
2+

Gość 17.12.2012 17:10 Odpowiedz Zgłoś

("Warunki i Zasady") odnoszą się do polskiej wersji Trivicell Trivia Competition (usługa "Trivicell"), oferowanej online drogą internetową przez firmę Cellon ("Cellon"), firmę zarejestrowaną wg praw Izraela i aktualnie mieszczącą się pod adresem: HaYetsira 29, Ramat Gan 52521, Izrael.
0

Gość 17.12.2012 17:14 Odpowiedz Zgłoś

Proponuję bojkot izraelskich produktów. Ostatnio w Biedronce w sprzedaży były nawet ziemniaki (!) z ziemi obiecanej.
0

Gość 17.12.2012 17:34 Odpowiedz Zgłoś

do gazu
1+

Gość 17.12.2012 17:56 Odpowiedz Zgłoś

a to w temacie zarzucę 2 dowc**y o żydkach. 1. jaki jest szczyt recyklingu ? -- odzyskać żyda z mydła :D 2. człowiek do żyda "zjesz schabowego?" -no co ty wieprzowina jest nie koszerna !!! - ejj no za darmo !!! - ok :D
0

Gość 17.12.2012 18:15 Odpowiedz Zgłoś

Czy herr TUSK i SIKORSKI-APELBAUM przeprosili już ŻYDÓW i IZRAELA za POlskie babsztyle????
1+

Gość 17.12.2012 19:01 Odpowiedz Zgłoś

zydek zawsze popieprzony
0
Strona 4 z 6 2 3 4 5 6
Nie pomogły protesty. Rosja wydobywa ropę w Arktyce 5 Nie pomogły protesty. Rosja wydobywa ropę w Arktyce wczoraj, o godz: 20:28
Oto największe bomby kaloryczne świata. Nie ma bardziej tłustych 11 Oto największe bomby kaloryczne świata. Nie ma bardziej tłustych wczoraj, o godz: 16:34
Sponsorowane
Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Tymoszenko pławi się w luksusach? Zobacz, jak mieszka Julia Tymoszenko pochwaliła się swoim domem przed dziennikarzami ze stowarzyszenia "Bez Płotów". Chciała, by wszyscy mogli zobaczyć jak...
Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Wielkie sekrety na Google Maps. Tego tam nie zobaczysz Choć Google Earth jest w sieci od dekady, wiele elementów naszego świata nadal ukrytych jest przez płaszcz cenzury....
Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Zobacz najbardziej makabryczne miejsca na Ziemi Makabryczne atrakcje z niezrozumiałych względów przyciągają rzesze turystów. Fascynacja śmiercią i horrorem wciąż nie traci na popularności, a...