5 sposobów na płynną grę na komputerze

Każdy zapalony gracz dostaje ataku histerii kiedy jego komputer coraz słabiej radzi sobie z najnowszymi pozycjami w świecie „gamingu”. Grafika, tekstury i cała reszta jest obecnie na wysokim poziomie i komputery kupione 3-4 lat temu nie pozwolą nam cieszyć się płynną i przyjemną dla oka rozgrywką. Nasze komputery stacjonarne czy przenośnie możemy modernizować, ale w przypadku starych jednostek będzie to nieopłacalne. Załóżmy, że mamy już peceta kupionego za półtorej pensji statystycznego Kowalskiego, a nasz ukochany Counter Strike: Global Offensive nadal się zacina i ilość klatek na sekundę przyprawia nas o ból głowy. Zastanówmy się czy nie należy czegoś pozmieniać w samych ustawieniach oprogramowania lub gry.
Zatem, „jak zwiekszyc fps w cs go” – to fraza, która będzie wpisywana przez najmłodszych graczy w Google, którzy nie wiedzą co to poziom tekstur, rozdzielczość czy cieniowanie.
Pierwszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem będzie wykonanie formatu PC, tak aby nowo postawiony system był czysty, bez różnorakich śmieci w tysiącach folderów. Dopiero wtedy instalujemy sterowniki, platformę Steam i pobieramy CS GO. Gra jest świeża i zaktualizowana.
Kolejnym krokiem do uzyskania tych minimalnych 120 FPS będzie modyfikacja ustawień graficznych. Ustawienia przełączamy na minimalne i wyłączamy „synchronizację pionową”, która już z góry ogranicza klatki na sekundę do 60. Im niższa rozdzielczość wyświetlania gry, tym większa płynność. Dzięki temu każdy profesjonalny gracz Counter Strike bez problemu osiąga 300 FPS, co daje pewność szybkiej reakcji przy celowaniu i strzelaniu.
Trzecia metoda, która może pomóc to ingerencja w bezpośrednie ustawienia i sterowniki karty graficznej. W przypadku układów NVIDIA GeForce należy otworzyć aplikację NVIDIA i zakładce „gry” wybrać CS GO i suwakiem ustawić tak, aby wszystko było zoptymalizowane pod wydajność, a nie pod jakość. Każda inna gra będzie obsługiwana jak dotychczas, wyjątkiem będzie Counter Strike.
Następna sprawa to dbanie o odpowiednie chłodzenie komputera, czyszczenie jego wnętrza – kurz skutecznie powoduje przegrzewanie się procesora. Ważne jest także dbanie o szybkość naszej pamięci operacyjnej RAM. Mamy tutaj różne programy typu CCleaner, który automatycznie pozamyka niepotrzebne procesy, zajmujące tylko niepotrzebnie megabajty, które mogły by być wykorzystaea do uzyskana kilku dodatkowych FPS w naszej grze.
Ostatnia ważna kwestia to dbanie o aktualizację samych sterowników. Każda nowa ich edycja przyczynia się do usprawnienia wyświetlania obrazu, a w dobie popularności CS GO, producenci sterowników do kart graficznych robią wszystko aby licznik FPS pokazywał zawsze najwyższą możliwą liczbę. Warto też zainteresować się sterownikami do Karty dźwiękowej – o ile taką posiadamy.
Jak widać aby zwiększyć FPS w CS GO nie musimy od razy wymieniać całego komputera. Wystarczy zastosować przynajmniej jeden z wyżej podanych przykładów, a na pewno odczujemy zwiększenie przyjemności z samej rozgrywki – zwłaszcza w rozgrywce sieciowej z kolegami – gdzie przecież chcemy wypaść jak najlepiej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułObliczanie procentu z liczby
Następny artykułGulasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here