ciężarówka

Praca agenta celnego wiąże się przede wszystkim z wielką odpowiedzialnością i wymaganiami dotyczącymi reprezentanta tego zawodu. Musimy być osobami, które będą starannie przestrzegać procedur, za bezpieczeństwo oraz koordynować legalny przepływ poza granice państwa. Zazwyczaj wykonując taki zawód nie reprezentujemy siebie, a firmy czy klienta prywatnego. To dodatkowo powoduje stres oraz wyczerpanie wynikające z dużego zaangażowania i pracy pod presją. Czy wszystkie te czynniki wpływają na wysokość wynagrodzenia? Ile jest w stanie zarobić agent celny i od czego zależą jego zarobki? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-agent-celny-sprawdz-zarobki-agenta-celnego/

Od tego zależą zarobki agenta celnego?

Jest to uzależnione od naprawdę wielu czynników. Nie da się jednoznacznie określić, który z nich jest najbardziej istotny. W zależności od tego, czy reprezentujesz swojego klienta jako pracownik agencji celnej czy jesteś częścią zespołu reprezentowanego przedsiębiorstwo, otrzymujesz pensję ustaloną umowie. Istotne jest również, jak szeroki posiadasz zakres wykonywanych obowiązków. Na Twoje wynagrodzenie będzie miało wpływ również to, czy twoja praca wymaga wizyty na granicy i lotniskach, czy możesz koordynować to wszystkim w swoim gabinecie. Oczywiście wpływ na twoje zarobki będzie miało również doświadczenie, staż pracy, a także umiejętności załatwienie spraw celnych i skarbowych. Na wyższym stanowisku zarobisz oczywiście więcej, niż jako początkujący agent celny. Jest to jednak oczywiste. Ciekawostką jest to, że na różne zarobki możesz liczyć w zależności od województwa i wielkości ośrodka. Zdecydowanie więcej zarobisz w stolicy i w innych dużych miastach, niż w miasteczkach czy na prowincji.

Mediana zarobków agenta celnego

Jako agent celny w naszym kraju jesteś w stanie przeciętnie zrobić około 2850 zł netto. Jest to mediana, wynikająca z tego, że połowa wszystkich deklarowanych zarobków mieści się w przedziale 2350 zł, a 3500 zł netto na miesiąc. Wynika to z wyliczeń opierających się na podstawie zarobków agentów celnych. Wpisane są w to różne formy zatrudnienia, staż pracy i region i stanowisko zajmowane w firmie. Pozostała połowa dzieli się na dokładnie dwie różne ćwiartki, z których jedną stanowią ci, którzy zarabiają poniżej 2350,2 wrócę zarabiają powyżej 3500 zł.

Zobacz też: http://www.genotype.pl/agent-celny-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here