usta - jak powinna wyglądać ich pielęgnacja?

Usta bez wątpienia są atrybutem każdej kobiety. Dlatego bardzo ważne jest, żeby były miękkie i gładkie. Naskórek w tym miejscu jest bardzo cienki i delikatny, pozbawiony jest gruczołów potowych, posiada wyłącznie niewielką ilość gruczołów łojowych. Przez to bardzo łatwo można doprowadzić do przesuszenia warg. Wtedy ich wygląd nie jest zbyt estetyczny. Na szczęście istnieją metody, które pomogą nam przywrócić zdrowy wygląd ust.

Jakie kosmetyki do ust należy stosować?

Aby nasze usta zachowały jak najdłużej swoją jędrność, powinniśmy dbać o ich prawidłowe odżywienie i nawilżenie. Kluczowym kosmetykiem do pielęgnacji jest krem lub maść, który posiada bogaty skład. Jeżeli nasze usta są w naprawdę złym stanie, obowiązkowo należy 2-3 razy w tygodniu zaaplikować na nie maskę regenerującą na noc. Gdy się obudzimy nasze wargi będą odżywione i miękkie.

Aby zadbać w odpowiedni sposób o usta, należy zaopatrzyć się w kosmetyki, które są dedykowane do tej partii twarzy. Tutaj krem lub serum, które stosujemy każdego dnia, do pielęgnacji cery nie da rady.

Specjalistyczne kosmetyki do ust charakteryzują się lekką konsystencją, która jest odpowiednia dla cienkiej i delikatnej skóry. Są bogate w odżywcze olejki i witaminy. Żeby preparat lepiej zadziałał, przed aplikacja kosmetyku należy wykonać delikatny peeling ust, który sprawdzi że staną się one gładkie, martwe komórki naskórka zostaną usunięte. Dzięki temu składniki zawarte w kosmetyku, będą mogły lepiej zadziałać.

Przeczytaj też: http://www.genotype.pl/estrogeny-jakie-korzysci-dla-zdrowia-za-soba-niosa/

Wygładzanie spierzchniętych ust

Jeżeli nasze usta są spierzchnięte nie prezentują się zbyt dobrze, wtedy też nie mamy możliwości wykonania ich makijażu. Aby temu zaradzić, najpierw należy wykonać peeling ust, za pomocą gotowego produktu lub można go przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy odrobina dowolnego olejku oraz cukru. Kryształki cukru nie dość, że wygładzą powierzchnię warg to jeszcze je doskonale nawilżą. Po wykonanym peelingu przechodzimy do aplikacji odżywczego i nawilżającego balsamu. Starajmy się nakładać go kilka razy dziennie. Bardzo ważne jest, żeby taki kosmetyk zawierał filtry UV. Będzie to dodatkowo ochrona delikatnej skóry ust.

Na zakończenie można delikatnie wykończyć kształt naszych warg. Jeżeli posiadamy opadające kąciki, możemy je optycznie unieść. Wystarczy nałożyć na kąciki płynny, jasny korektor i go przypudrować. Następnie za pomocą konturówki w kolorze nude obrysowujemy kontur ust.

Źródło: https://todopieropoczatek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here