Jak dobrać zegar do stylu naszego mieszkania

Zegary to nie tylko praktyczne urządzenie, ale również i element dekoracyjny, który stanowi estetyczne wyposażenie domu oraz wnętrz. Odpowiednio dopasowany do stylu zegar, podkreśli charakter pomieszczenia. Jak dobrać zegar do stylu naszego mieszkania?

Jaki zegar wybrać?

Wybór zegara zależy nie tylko od funkcji pomieszczenia, w którym będzie się znajdował, ale również od stylu aranżacji wnętrza. Pierwszym krokiem jest określenie miejsca, w którym będzie się znajdował. Dzięki temu będziemy znali rozmiar oraz rodzaj zegara, a tym samym mogli zawęzić nasze poszukiwania. W drugiej kolejności możemy zegar dopasować do aranżacji wnętrza. Obecnie mamy ogromny wybór nie tylko w rozmiarach, ale i kształtach, kolorach, a nawet i ozdobach. Decydując się na zakup zegara, możemy kierować się jedną z trzech opcji dopasowania do aranżacji:

1. Dopasowanie do kompozycji – polega na wybraniu modelu, który swoją formą, materiałem, kolorystyką oraz kolorem pasuje do całej kompozycji. W ten sposób uzyskamy spójną całość

2. Delikatne wyróżnienie – w tym przypadku należy wybrać model, który pasuje do wnętrza, ale wyróżnia się np. charakterystycznym wykończeniem czy też oryginalną i niebanalną formą. Przykładem są zegary do sypialni, które zamiast cyfr mają np. serduszka lub modele bez tarczy z samymi wskazówkami

3. Kontrastowe – do wnętrza dopasowujemy zegar w kontrastowym kolorze. Jeżeli pomieszczenie jest białe, postawmy na czerwone modele, które będą się wyróżniać.

Jak dobrać zegar do stylu naszego mieszkania?

Do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, najlepiej sprawdzą się nowoczesne zegary o prostej, ale niebanalnej formie z rozbudowaną paletą funkcji. W klasycznych pomieszczeniach dobrze prezentować będą się zegary w tradycyjnym stylu. Można pokusić się o modele wykonane z drewna. Jeżeli wnętrze utrzymane jest w stylu retro, idealnie komponować się będzie zegar z wahadłem lub stylizowany na dworcowy. Jeżeli zegar ma stanowić ozdobę industrialnego wnętrza, powinien wyróżniać się zaskakującym designem i niespotykaną formą. Zegar imitujący koło zębate czy model ze wskazówkami bez tarczy będzie doskonałym rozwiązaniem! Zegary do sypialni urządzonej w eleganckim stylu, to przede wszystkim modele ze złotą tarczą. Sprawdzą się także modele dodatkowo zdobione np. kryształkami.

Jakie zegary do sypialni, salonu i kuchni?

Wybór zegara zależy także od pomieszczenia.

1. Zegary do sypialni

Wybierając zegary do sypialni, warto postawić na modele posiadające cichy mechanizm, który nie wybudzi ze snu. Pamiętajmy, że sypialnia to strefa relaksu  i odpoczynku, dlatego świetnie sprawdzą się zegary o prostych, nieskomplikowanych kształtach.

2. Zegary do kuchni

W kuchni najlepiej sprawdza się zegary, które łatwo czyścić. Może być on wykonany z metalu lub plastiku. Ciekawym rozwiązaniem są modele ze wskazówkami zrobionymi ze sztućców.

3. Zegary do salonu

Wybór zegara do salonu zależy przede wszystkim od aranżacji pomieszczenia oraz jego wielkości. Sprawdzą się zarówno małe o prostej formie, jak i duże i niebanalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here