Jak zachęcić dziecko do sportu

Dlaczego dzieci mniej się ruszają?

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że styl życia, do którego jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajani, wpływa źle na nasze zdrowie. Mowa tu zarówno o dzieciach, jak i o dorosłych, ponieważ prawie wszyscy spędzamy za dużo czasu siedząc – i to najczęściej w pozycji, która nie jest dla nas optymalna.

Nagradzanie dziecka

Jeśli dziecko będzie czyniło postępy – i to nie tylko te znaczne – to trzeba koniecznie nagrodzić je tak, aby poczuło się docenione. Drużyna syna wygrała sobotni mecz? Córce udało się zatańczyć nowy układ? Na pewno ucieszą ją nowe akcesoria do włosów albo bilet do kina. Jednak nie zawsze muszą być to nagrody materialne. Czasami wystarczy po prostu szczera pochwała i dłuższa rozmowa z dzieckiem o tym, że docenia się jego starania i wytrwałość.

Fascynacja osiągnięciami sportowymi może świetnie zmotywować chłopca do regularnego chodzenia na treningi, może też na przykład sprawić, że dziewczynka będzie systematycznie grać w tenisa. Jednak rolą rodzica jest to, by nie dawać dziecku do zrozumienia, że oczekuje się od niego, że zostanie gwiazdą sportu. Większość z nich nie osiągnie ponadprzeciętnych wyników, co nie powinno jednak być źródłem stresu. A ten na pewno pojawi się, jeśli rodzic da dziecku do zrozumienia, że spodziewa się od niego większych osiągnięć. Zdrowe podejście do sportu to podstawa, jeśli komuś zależy, aby jego dziecko chciało go uprawiać również w rekreacyjnym zakresie. Zbyt duża presja spowoduje, że może ono nawet postanowić zupełnie zrezygnować ze sportu.

Gdy na zewnątrz jest zimno, a zmrok zapada tuż po powrocie ze szkoły, można pomyśleć o tym, by poćwiczyć w domu. Aby zrealizować plan urządzenia w domu kącika o warunkach sprzyjających ćwiczeniom fizycznym, trzeba przede wszystkim zadbać o to, by było to miejsce zapewniające komfort, spokój i bezpieczeństwo.

Drabinki gimnastyczne – sprawdzą się w każdym mieszkaniu

Takie urządzenia są idealne, gdy chce się trochę poćwiczyć w domowym zaciszu. Solidnie skonstruowana, bezpieczna drabinka z atestem sprzyja rozwojowi mięśni motorycznych. Drążek do podciągania, drabinka linowa, lina do wspinania się, koła gimnastyczne – wielofunkcyjna drabinka dla dziecka to coś, co dostarczy Twojej pociesze mnóstwo radości i zachęci ją do dbania o swoją kondycję fizyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here