Jak zmienić adres IP?

Wśród internautów przyczyn zmian adresu IP jest naprawdę sporo. Pierwszą i właściwie główną kwestią jest bezpieczeństwo, które ogranicza ryzyko odnośnie do śledzenia naszych ruchów przez inne osoby. Jeśli zmienimy adres IP, umożliwi nam to również pozyskanie dostępu do serwisów zagranicznych bądź polskich, jeśli przebywamy za granicą.

Jak można zmienić IP?
Adres IP można zmienić w prosty sposób. Przedtem warto jednak zaobserwować nasz obecny adres. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę, która umożliwi weryfikację naszego IP. Następnie wystarczy, że zapiszemy adres. Po podjęciu próby zmiany IP pozwoli nam to zweryfikować, czy rzeczywiście doszło do tej zmiany. Jak zmienic ip, aby skorzystać z przywilejów tej zmiany? Jest kilka sposobów wartych uwagi.

Bramki proxy
Najłatwiejszą metodą zmiany IP pozostają bramki proxy. Co nam one umożliwiają? Dzięki wykorzystaniu bramek proxy nasz ruch w sieci przebiega przez pośrednika. Oznacza to, że serwer postrzega nas jako zupełnie kogoś innego, gdyż nasz adres IP przybiera inną postać. By móc zmienić adres IP z wykorzystaniem bramki wystarczy, że wejdziemy na jakąkolwiek stronę www przy użyciu bramki. Poza tym nie musimy nic robić. W wyszukiwarce znajdziemy ogrom witryn, które pozwolą nam zmienić IP. Po wszystkim możemy zapisać działające witryny na pulpicie, aby móc z nich skorzystać w razie potrzeby.

Sieć TOR
Bardziej skomplikowanym, lecz nieco skuteczniejszym sposobem na zmianę adresu IP jest wykorzystanie sieci TOR. W przypadku bramek proxy ukrycie naszej tożsamości jest dość ograniczone. Dzieje się tak, gdyż na drodze do jej odkrycia występuje tylko jedna bariera – serwer. Zabezpieczenia bramki proxy można o wiele szybciej złamać niż w przypadku tej metody. Zaletą wykorzystania sieci TOR jest przejście aktywności przez wiele serwerów. Dzięki zdecentralizowanej architekturze sieciowej anonimowość, którą pozyskujemy, jest jeszcze większa. W przypadku wykorzystania sieci TOR śledzenie naszego surfowania po sieci będzie jeszcze trudniejsze. Wykorzystując sieć TOR, powinniśmy zaopatrzyć się w cierpliwość. Dlaczego? Przy wykorzystaniu tej metody, wczytywanie stron o niewielkiej zawartości może zająć parę minut.

VPN – czyli Virtual Private Network
To usługa, która pomaga ukryć bądź zmienić nasz adres IP. Metoda ta należy do łatwych. Wystarczy, że pobierzemy odpowiedni program, a następnie go zainstalujemy. Następnie klikamy jeden przycisk i nasz adres ulega całkowitej przemianie. W przypadku bardziej wymagających użytkowników programy umożliwiają precyzyjną konfigurację połączenia. Jeśli już zdecydujemy się na wybór VPN jako jednego ze sposobów zmiany IP, powinniśmy sprawdzić, czy oferowany poziom bezpieczeństwa jest wysoki oraz, czy istnieje możliwość rezygnacji, w razie, gdyby prędkość usługi nie była zadowalająca.

Kamuflujące przeglądarki internetowe
Ostatnim sposobem są przeglądarki kamuflujące adres IP. Wystarczy pobrać jedną z nich i zainstalować. Nie wymaga to od nas większego trudu. W przypadku tej metody zapewniany poziom bezpieczeństwa naszej anonimowości będzie podobny jak w przypadku bramek proxy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here