bielizna
fot.: pexels.com

Biustonosz stanowi istotny element garderoby każdej kobiety. Odpowiednio dopasowany, potrafi skutecznie podkreślić wszelkie walory figury. Jakie są rodzaje staników i jak je nosić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/biustonosze-typu-bralette-jak-dopasowac-je-do-stylizacji/

Z czego składa się stanik?

Zanim przejdzie się do tego, jakie istnieją rodzaje staników, warto poświęcić nieco uwagi ich najważniejszym częściom. Należy zacząć od mostka stanika, czyli środkowej części, która łączy ze sobą dwie miseczki. Miseczki natomiast, mogą być miękkie, usztywnione w połowie lub całkowicie. Do wytwarzania miseczek używa się wysokiej klasy materiałów takich jak: dzianiny, koronki oraz siateczki.

Następnie, fiszbiny czyli element odpowiedzialny za podtrzymywanie piersi. Ramiączka – mogą być wąskie lub szerokie. Stan, czyli szerokość taśmy podtrzymującej biust.

Istotne jest to, aby odpowiednio dopasować rozmiar stanika do swojego biustu. W tym celu, zaleca się kupowanie bielizny w dobrych salonach. W takich miejscach zawsze można liczyć na pomoc brafitterki, która dopasuje stanik tak, aby pięknie eksponował nasz biust.

Rodzaje staników

Jednym z najpopularniejszych rodzajów staników jest half cup. Charakteryzuje się on tym, że górna część piersi nie jest zakryta miseczką. Jest to idealny stanik dla właścicielek małych i średnich biustów. Full cup – czyli stanik dedykowany piersiom dużym. Miseczki zakrywają całą pierś oraz wzmacniają i zbierają biust.

Kolejny typ, czyli biustonosz bardotka – jego miseczki bardzo często tworzą jedną prostą linię z wysokim mostkiem, co bardzo ładnie kształtuje dekolt. Polecany jest dla piersi szeroko rozstawionych, gdyż ładnie je zbiera i unosi. Push-upy, to staniki przeznaczone typowo dla małych piersi. Powinien posiadać dodatkowe poduszeczki, optycznie powiększające piersi.

Do popularnych staników należy zaliczyć także plunge, czyli biustonosz z nisko osadzonym mostkiem. Idealny dla małych i średnich biustów. Biustonosze bez ramiączek, czyli usztywnione straplessy. Bardzo praktyczny stanik, który pomimo braku ramiączek utrzymuje piersi na miejscu.

Przeczytaj też: http://www.genotype.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-zegarka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here