Kobiecy strój kąpielowy

Strój kąpielowy to ten rodzaj bielizny, którego wybór jest szczególnie trudny. Można by wymienić wiele powodów utrudniających odnalezienie idealnego stroju kąpielowego, takie jak – odmienne indywidualne preferencje każdej kobiety czy chęć dopasowania stroju do swojej figury. Dodatkowe trudności pojawiają się, gdy strój kąpielowy ma być prezentem – na przykład od chłopaka dla swojej wybranki serca. Wówczas, znajomość gustu swojej partnerki jest ważnym kryterium, mogącym pomóc w uniknięciu nieudanego zakupu. Zapraszamy do lektury, w której trakcie podpowiemy jak dobrać strój kąpielowy do kobiecej sylwetki oraz z jakimi rodzajami strojów możemy się spotkać.

Idealny strój kąpielowy nie istnieje?

Wśród dostępnych modeli strojów kąpielowych ciężko wybrać i wskazać jeden, który byłby idealny i warto polecenia każdej kobiecie. Niestety, ale sprawa wygląda na zgoła bardziej skomplikowaną.

Przede wszystkim – stroje kąpielowe powinny być dobierane pod kątem sylwetki konkretnej kobiety. Należy uwzględnić nie tylko jej rozmiar, ale także typ figury, proporcje, potencjalne mankamenty lub niedoskonałości. Są to czynniki kluczowe, bez których znajomości nie ma mowy o zakupie pasującego stroju kąpielowego.

Z jakimi rodzajami sylwetek mamy najczęściej do czynienia? Wymienić należy przede wszystkim sylwetki w typie: klepsydry, trójkąta (zwane potocznie gruszką lub marchewką), okręgu i prostokąta. Oczywiście, należy podkreślić – są to tylko „typy idealne”, a poszczególne kobiety mogą mieć sylwetki w mniejszym lub większym stopniu im odpowiadające.

Strój kąpielowe a predyspozycje sylwetki

Jeśli masz sylwetkę w typie klepsydry, wówczas twoje ramiona i biodra są podobnych rozmiarów, a talia nieco węższa. Wiele osób uważa taki typ sylwetki za „idealny” lub najbliższy ideałowi. Jakim rodzaj bielizny przeznaczony jest dla kobiet o takich predyspozycjach? Przede wszystkim – stroje jednoczęściowe, podkreślające atuty sylwetki. Bikini w różnych modelach i fasonach, szczególnie z wycięciami lub zdobieniami umieszczanymi po bokach, sprawdzi się idealnie.

Kobiety o sylwetce w kształcie trójkąta (typu gruszka) powinny sięgać po komplety równoważące kontrast pomiędzy szerokimi biodrami i wąskimi ramionami. Szczególnie warto sięgać po górne części wyposażone w dodatkowe zdobienia oraz doły równoważące mankamenty talii.

Dla kobiet o sylwetce w kształcie marchewki najkorzystniejszym wyborem będą stroje równoważące dysproporcję między szerokimi barkami oraz wąskimi biodrami. Warto sięgać po lekkie biustonosze oraz dodające objętości majtki – na przykład figi.

Kobiety o okrągłych sylwetkach powinny sięgać po stroje modelujące. Szczególnie te, które wyszczuplają środkową część ciała. Najlepszym wyborem będą stroje jednoczęściowe, wyposażone w maskujące niedoskonałości dodatki – marszczenia lub kokardki.

Kobiety o prostokątnych sylwetkach to tak zwane „chłopczyce”. Im polecamy wybierać stroje sportowe, które dodadzą wcięcia w talii. Dobrym wyborem będzie osobny dół i góra – na przykład szorty lub bokserki (poszerzające optycznie biodra) oraz biustonosz bikini z push-upem.

Niezależnie od rodzaju sylwetki, w stroje kąpielowe zaopatrzyć się możesz na: https://miandmolly.pl. W ofercie znajdują się rozmaite wzory i fasony, mogące trafić w gusta każdej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here