jakie implanty dentystyczne wybrać?
fot. Pexels.com

Zdrowy uśmiech to nasza wizytówka. Niestety zdarzają się czasem małe wypadki, w których złamiemy bądź stracimy ząb. Nie oznacza to jednak, że mamy się pogodzić z brakiem któregoś z elementów naszego uzębienia. Z pomocą przychodzą implanty dentystyczne. Co powinniśmy o nich wiedzieć? 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/implanty-dentystyczne-wszystko-co-musisz-wiedziec/

Implanty dentystyczne naprawiają uśmiech

Gdy stracimy ząb, możemy go zastąpić implantem dentystycznym, czyli sztucznym wytworem stomatologicznym imitującym prawdziwy ząb. Jest on umieszczany w kości szczęki za pomocą specjalistycznego wiertła. Po jego aplikacji z trudem można odróżnić implant od naturalnego uzębienia.Takie rozwiązanie jest świetną alternatywą dla tradycyjnego leczenia protetycznego, które posłuży nam wiele długich lat.

Na rynku znajdują się obecnie dwa rodzaje implantów stomatologicznych. Najpopularniejsze są tzw. implanty śródkostne, które są umieszczane głęboko w kości szczęki. Wśród implantów dentystycznych znajdują się również podkostne, które mocowane są płycej, bezpośrednio pod dziąsłem, stykając się jedynie z zewnętrzną częścią kości szczęki. 

Ile kosztuje implant dentystyczny? Wycena zależy od wielu czynników. Brane są pod uwagę m.in. liczba implantów, rodzaju materiału, z których są wykonane czy ewentualne dodatkowe zabiegi stomatologiczne. Szacuje się, że pojedynczy implant może kosztować nawet od 2500 złotych wzwyż. 

Dla kogo implanty dentystyczne?

Są niestety osoby, u których aplikacja implantów dentystycznych jest wykluczona. Nie zaleca się przeprowadzenia tego inwazyjnego zabiegu przede wszystkim ludziom posiadającym choroby kostne. Implantów nie powinny mieć również osoby chorujące na ciężkie choroby i cierpiące na schorzenia metaboliczne. Ciężarne także muszą się wstrzymać z założeniem sztucznego zęba do czasu porodu. 

Alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na założenie implantów, są tzw. mosty dentystyczne. Jest to rozwiązanie nie tylko tańsze, ale i mniej inwazyjne. Mosty są przyczepione do zębów sąsiadujących z wybrakowanym zębem. Minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba je wymieniać co kilka lat.

Zobacz także: http://www.genotype.pl/przyczyny-skutki-i-leczenie-roznych-zakazen/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here