Panele ścienne

Remontujesz mieszkanie i szukasz oryginalnego pomysłu na wykończenie ścian? Tradycyjne kafelki, tynki czy farby wydają ci się zbyt banalnym rozwiązaniem? Dla każdego, kto szuka nowości oraz nie boi się odważnych propozycji, polecane są panele ścienne. To nowość, na która coraz częściej stawia się w nowoczesnych wnętrzach.

Dekoracyjne ściany – co wybrać?

Dekoracyjne ściany, pełne wyrazistości oraz charakteru to coraz silniejszy trend w aranżacji wnętrz. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę designerskich materiałów, wśród których prym wiodą dekoracyjne panele ścienne. Odgrywają one ważną rolę, ponieważ zapewnią moc możliwości w każdym pomieszczeniu. Możemy umieścić je na całej ścianie – od podłogi po sufit albo jedynie dodać subtelne dekoracje na danym fragmencie. Wiele osób ceni panele ścienne za ich funkcjonalność – są nie tylko atrakcyjne, ale też zapewniają izolację termiczną oraz akustyczną pomieszczenia.

Panele ścienne z efektem 3D

Na szczególną uwagę zasługują panele ścienne 3D. Są one w stanie doskonale imitować naturalne surowce. Sprawdzonym przepisem na aranżację niepowtarzalnego wnętrza, który nigdy nie wychodzi z mody, jest cegła. Natomiast naturalny kamień to rozwiązanie, które zaspokaja gusta nawet najbardziej wymagających miłośników szykownych pomieszczeń. Kolejnym pożądanym surowcem jest drewno, które podkreśla związek z człowieka z jego naturalnym otoczeniem. To wszystko można mieć w swoim salonie na wyciągnięcie ręki. Panele ścienne w niezwykle autentyczny sposób imitują wyżej wymienione surowce. Co więcej, są dostępne w bardziej przystępnej cenie oraz dużo łatwiej utrzymać je w czystości. Nie musimy też wykonywać dużego remontu w naszym mieszkaniu. Zamontowanie paneli ściennych jest łatwe i sprawne – z powodzeniem zrobimy to samodzielnie.

Panele ścienne wykonane z MDF

Na rynku dostępne są panele dekoracyjne wykonane z materiału, który zapewnia im podwyższoną odporność na wilgoć. Dlatego z powodzeniem można zastosować je w kuchni oraz łazience. Są one wytrzymałe oraz łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy przetrzeć je mokra szmatką, a będą prezentować się świeżo i schludnie. Na jakie wzory warto postawić w kuchni? Wszelkie motywy związane z gotowaniem, świeżymi owocami oraz kawą będą idealnym wyborem, który nie tylko podkreśli charakter pomieszczenia, ale zwiększy nasz apetyt. Natomiast do łazienek polecane są panele imitujące naturalne materiały, takie jak drewno, które odmienią zwykłe pomieszczenie w prawdziwy salon SPA. Wyśmienitym wyborem mogą być też motywy związane z przyrodą oraz dziką naturą, które wprowadzą do łazienki przyjemnie relaksującą atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here