Pióra z grawerem – najlepsze podarunki na wyjątkowe okazje

W rolach prezentów na wyjątkowe okazje zdecydowanie najlepiej wypadają przedmioty, które są ładne, przydatne i sentymentalne jednocześnie. Dobrymi przykładami takich podarunków są personalizowane akcesoria piśmiennicze, takie jak eleganckie i praktyczne pióra z grawerem. Dlaczego warto je kupować, komu i na jakie okazje?

Wyższość piór nad długopisami  

Wśród personalizowanych artykułów piśmienniczych można znaleźć zarówno pióra, jak i długopisy z grawerem. Te drugie są zdecydowanie tańsze, a może nawet bardziej praktyczne – w końcu w dzisiejszym świecie odchodzi się od codziennego używania piór. Wciąż jednak grawerowane pióra są bardziej opłacalnymi zakupami od długopisów z personalizacją. Dlaczego?

Po pierwsze, kompletnie wszystkie pióra (tak te zwyczajne, jak i prestiżowe), uzupełniane są tymi samymi, uniwersalnymi nabojami, które można znaleźć m.in. w wielobranżowych marketach. Nie można tego powiedzieć o długopisach, do których pasują tylko konkretne modele wkładów, często dostępne jedynie na zamówienie. Pióra z grawerem używane są przez lata, podczas gdy grawerowane długopisy przeważnie leżą odłogiem po pierwszym wyczerpaniu.

Dodatkowo, ze względu na popularność długopisów, ich grawerowane egzemplarze często zupełnie przypadkowo wpadają w niepowołane ręce. Z piórami nie ma tego problemu, ponieważ naprawdę nieliczni używają ich na co dzień. Co więcej, wysokiej jakości pióra marek takich jak np. Waterman, stanowiące dobry towar dla złodziei, nie nadają się do sprzedaży, jeżeli są grawerowane. Tym samym, bardzo rzadko podlegają kradzieży.

Ponadto, pióra z grawerem zazwyczaj wzbudzają zachwyt i zaufanie, co nie dotyczy spowszedniałych personalizowanych długopisów, których zdobione i podpisywane np. imionami wersje można kupić na niemalże każdym bazarze. W zasadzie jedynie symbolizujące prestiż pióra stanowią wspaniały sposób na podkreślenie wagi czyjegoś autorytetu czy wyjątkowego osiągnięcia.

Pióra z grawerem – na jakie okazje?

Prezent w postaci pióra z grawerem można podarować np. dziecku, niemalże na każdym etapie jego życia. Personalizowane pióro to doskonały pomysł na prezent na roczek, chrzciny, komunię czy osiemnastkę od rodziców, dziadków, rodzeństwa lub chrzestnych. Jest to także świetna nagroda za sukcesy edukacyjne takie jak pozytywny wynik matury, obrona pracy magisterskiej czy zakończenie specjalizacji.

Pióro z grawerem

Z personalizowanego pióra powinny ucieszyć się również osoby związane ze specyficznymi branżami. Pióra z grawerem doceniają między innymi prawnicy (np. adwokaci czy notariusze), urzędnicy wyższego szczebla, wykładowcy uczelni wyższych, lekarze i dyrektorzy przychodni i szpitali czy funkcjonariusze służb publicznych. Grawerowane pióro można im podarować m.in. z okazji okrągłych urodzin.

Warto też rozważyć zakup personalizowanego pióra na prezent dla prezesa, dyrektora, menadżera czy lidera firmy. Jest to idealny pomysł na podarunek od szefa lub zespołu z okrągłych urodzin, jubileuszu stażu pracy czy też przejścia na emeryturę. Zakup pióra z grawerem poleca się także klasom uczniowskim, pragnącym podziękować nauczycielom i wychowawcom czy też studentom, chcącym wyrazić wdzięczność wobec promotorów prac dyplomowych.

Personalizowane, grawerowane pióra nadają się także na inne okazje. Świetnie wypadają w roli prezentów dla par biorących ślub bądź małżeństw obchodzących okrągłe rocznice. Sprawdzają się doskonale w rolach niespodzianek dla ukochanych (często z wygrawerowanymi wyznaniami miłości i deklaracjami typu „Twój na zawsze”) czy najbliższych przyjaciół.

Reasumując, zdecydowanie bardziej od grawerowanych długopisów opłaca się kupować personalizowane pióra z grawerem. Uzupełniane uniwersalnymi nabojami, rzadko wpadające w niepowołane ręce, symbolizujące prestiż pióra, sprawdzają się w roli prezentów na różne okazje. To praktyczne i eleganckie podarunki, które nigdy nie wyjdą z mody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here