WC podtynkowe

WC na stopce powoli zaczyna być reliktem przeszłości. Podczas remontu łazienki, zazwyczaj każdy decyduje się na montaż zestawu podtynkowego. Nic dziwnego. Tego typu konstrukcja to rozwiązania zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Dzięki WC podtynkowemu oszczędzamy w łazience wiele miejsca. Do tego, zestaw podtynkowy umożliwia łatwiejsze utrzymanie czystości. W związku z brakiem stopki, wygodniej myje się podłogę znajdującą się pod miską sedesową. Do tego wszelkie elementy montażowe (na przykład: odpływy, kolanka) są doskonale zamaskowane i niewidoczne.

Z czego składa się zestaw podtynkowy?

Zestaw podtynkowy do WC składa się z kilku zasadniczych elementów. Wśród nich znajdują się: stelaż podtynkowy ze spłuczką, miska sedesowa, przyciski.

Te trzy elementy są dostępne jako osobne elementy, ale można również zakupić je w zestawie. Tworzą wtedy kompletny, łatwy w montażu system do WC. Zazwyczaj widoczne dla użytkownika części WC występują w różnych odcieniach koloru białego.

Decydując się na zakup WC podtynkowego, warto postawić na sprawdzonych producentów takich jak: Grohe, Villeroy&Boch, Roca, Geberit. Mamy wtedy gwarancję niezawodności i wieloletniego czasu użytkowania sprzętu. Sprawdzonym w tej dziedzinie sprzedawcą jest sklep elazienki.pl. W związku z wieloma pytaniami odnośnie elementów wyposażenia łazienki, sprzedawca uruchomił infolinię, która obsługiwana jest przez profesjonalnych doradców.

Stelaż podtynkowy

Jeżeli chodzi o stelaż, to jest to mocna stalowa rama, którą można zamontować w ścianie lub na ścianie łazienki. Niektóre ze znajdujących się na rynku stelaży posiadają bezstopniową regulację wysokości. Taka funkcja ma ogromne znaczenie zarówno podczas montażu, jak i późniejszego użytkowania WC.

Niezależnie czy montaż WC podtynkowego wykonujemy samodzielnie, czy komuś zlecamy, to ważne jest, aby operacja ta trwała jak najkrócej i nie była kłopotliwa. Producenci tacy jak Grohe, opracowali specjalne systemy łatwego montażu (GROHE QuickFix). Dzięki takiemu systemowi, w porównaniu do innych, czas instalacji jest krótszy o połowę.

Większość stelaży podtynkowych posiada w zestawie spłuczkę. Źle dobrana spłuczka wiąże się z ewentualnymi problemami hydraulicznymi w późniejszym okresie użytkowania. Dlatego tak ważny jest wybór wysokojakościowego sprzętu od uznanych producentów. Rodzaj spłuczki realnie wpływa na ilość wody potrzebnej do spłukania muszli.  A to z kolei na jakość spłukiwania oraz na rachunki a wodę. Osobom, którym bliskie są działania proekologiczne, poleca się zestawy z możliwością zatrzymania spłukującej się wody w dowolnym momencie.

Miska do stelaża

Miska sedesowa to razem z przyciskiem, jedyne elementy, które są widoczne. Dlatego warto, aby prezentowały się efektownie i były miłe dla oka.

Miska to w zasadzie komplet składający się z wiszącej miski oraz deski sedesowej. Bardzo wygodnym i cichym rozwiązaniem są deski wolnoopadające. W sprzedaży są także misy WC, które posiadają wbudowane pojemniki na kostki do WC.

Przyciski

Oprócz misy, na wygląd łazienki wpływają także przyciski do WC. Co ważne, przyciski występują w różnych kolorach, odcieniach i strukturach. Przykładowo, przycisk Geberit występuje w wielu odcieniach bieli, szarości oraz czerni. Kupujący ma do wyboru egzemplarz matowy lub błyszczący. 

Poszczególne modele przycisków różnią się także wyglądem i układem samego miejsca naciśnięcia. Może mieć ono okrągły kształt, owalny lub kwadratowy kształt. Znajdziemy zatem przycisk pasujący do każdego wystroju łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here