5 sposobów na zachowanie młodości skóry

Poznaj skuteczne, sprawdzone i dobrze przebadane sposoby na to, jak wyglądać młodo w każdym wieku.

  1. Chroń się przed słońcem

Promieniowanie UV bardzo postarza skórę. Sprzyja powstawaniu przebarwień, a także degradacji kolagenu, co powoduje utratę jędrności skóry i powstawanie zmarszczek. Dlatego, aby zachować młody wygląd powinnaś się przed nim chronić, zwłaszcza latem, gdy index UV w Polsce jest bardzo wysoki. Stosuj kremy z SPF 30+, które mają też ochronę przed promieniowaniem UVA. Na plaży, łódce czy paddle boardzie stosuj dodatkowo czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

  1. Ostrożnie z medycyną estetyczną

Jeśli decydujesz się na zabiegi medycyny estetycznej, pamiętaj, aby dobierać je ostrożnie i wprowadzać do swojego wyglądu jak najmniejsze zmiany. Wypełnianie zmarszczek, napinanie skóry, wyrównywanie jej koloru laserem są jak najbardziej polecane. Zastanów się jednak poważnie nad zabiegami, które zmieniają rysy twarzy, na przykład wypełnianiem policzków. Jeśli dążysz do odtworzenia wyglądu, jaki miałaś 20 lat temu, przyjrzyj się sobie na zdjęciach i sprawdź, czy miałaś pełne kości policzkowe. Jeśli nie, taki zabieg prawdopodobnie nie jest dla Ciebie i oddali Cię od oczekiwanych efektów.

  1. Zwracaj uwagę na dietę

Twoja skóra jest odzwierciedleniem tego, jak dbasz o organizm. Aby wyglądała dobrze, powinnaś dostarczać sobie wraz z dietą wszystkich istotnych składników odżywczych. Ważne, aby były w niej zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce, które są źródłem witamin i minerałów. Z wiekiem niezwykle istotnym, a często pomijanym składnikiem w diecie jest białko. Wraz z upływem lat naturalnie zmniejsza się ilość mięśni w organizmie, przez co skóra na ciele staje się wiotka. Właśnie dlatego ważne są regularne ćwiczenia, a także białko, które jest najważniejszym budulcem dla mięśni. Jego źródła to mięso, drób, jajka, nabiał, rośliny strączkowe czy produkty sojowe.

  1. Walcz z przebarwieniami

Bardzo postarzają one skórę. Aby ich uniknąć stosuj kremy z filtrem przez cały rok. A gdy się już pojawią, możesz je zmniejszyć produktami z witaminą C, kwasami owocowymi czy kosmetykami z arbutyną. Na silniejsze przebarwienia konieczne mogą być zabiegi, na przykład peelingi chemiczne, zabiegi laserowe albo z mikro nakłuwaniem.

  1. Dbaj o kolagen

To właśnie jego spadek w skórze wraz z wiekiem powoduje utratę jej jędrności i powstawanie zmarszczek. Możesz wzmacniać go na kilka sposobów. Produkcję kolagenu stymulują między innymi kosmetyki z retinolem czy masaże skóry, a także właściwa dieta. Warto włączyć do niej suplementy z witaminą C, a także kolagen do picia, taki jak na przykład Reme.

Reme kolagen – jak działa na skórę?

Kolagen w suplementach ma dowiedzione działanie na skórę. Kolagen do picia Reme zawiera bioaktywne peptydy kolagenowe, które uzupełniają kolagen, który Twoja skóra traci wraz z wiekiem. Poprawiają one wygląd skóry, jej napięcie oraz zmniejszają widoczność zmarszczek pod oczami. Reme kolagen do picia zawiera też dużo ważnych dla Twojej skóry witamin i minerałów. Zastanawiasz się, czy jego przyjmowanie jest skomplikowane? Tak naprawdę jest bardzo proste. Wystarczy, że Reme kolagen do picia dosypiesz do wody, kawy, smoothie czy owsianki, tylko raz dziennie.

Reme możesz kupić zarówno w postaci bez smaku jak i w dwóch owocowych smakach, które możesz na przykład dodawać do wody albo ulubionego smoothie. Pierwsze efekty działania Reme widać zazwyczaj po kilku tygodniach, pełne pojawiają się jednak nawet po kilku miesiącach stosowania, dlatego pamiętaj o regularności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here