Biżuteria męska
źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: bymandesigns

Wbrew pozorom mężczyzna i biżuteria to bardzo dobre połączenie. Aby jednak w pełni „zagrało”, konieczne jest odpowiednie wybranie i dopasowanie ozdób do charakteru i indywidualnego stylu. Pomóc w tym może nasz krótki przewodnik po męskich ozdobach. Zapraszamy do lektury!

Męska biżuteria – co trzeba o niej wiedzieć?

Z całą pewnością zagadnienie męskiej biżuterii budzi dość sporo emocji. Dla jednych jest ona obowiązkowym elementem każdego ubioru, inni uważają, że żaden poważny facet nie powinien nosić „błyskotek”. Do tego istnieje też spora grupa osób, która nosi ozdoby tylko po to, by podkreślić swój status społeczny i majątkowy, albo robi to dlatego, że „taka moda”. Co jasne, bardzo często zwolennicy poszczególnych poglądów są dość mocno „okopani” na swoich stanowiskach i niechętni do zmian. Problemem czasem okazuje się nawet ustalenie, czym w zasadzie jest biżuteria męska. Jedni uznają za nią wszelkie możliwe dodatki i ozdoby, inni z kolei tylko drogie wyroby ze złota czy srebra. Wszystko to rodzi częste przekonanie, że z produktami tego typu „coś jest nie tak” i że „lepiej z nimi uważać”. Tymczasem w dość powszechnej opinii specjalistów od mody męskiej, bardzo szeroko rozumiana biżuteria jest faktycznie niezbędnym elementem każdej eleganckiej stylizacji i może być z powodzeniem stosowana także do ubiorów codziennych. Jej konkretne zastosowania powinny być jednak dobrze przemyślane i dobrane według konkretnego klucza. Pozwoli to na uzyskanie naprawdę świetnego efektu i sprawi, że po prostu będziemy dobrze wyglądali!

Jakie rodzaje męskiej biżuterii są obecnie najmodniejsze?

Aby zrozumieć, jakie znaczenie dla męskiego stylu mają ozdoby, przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z ich wielu rodzajów. Które z nich są najpopularniejsze?

  • Bransoletki – czyli wszelkiego rodzaju ozdoby na nadgarstki. Można je nosić zarówno tylko na jednej, jak i na obu rękach, a wybór wzorów jest w tym przypadku olbrzymi. Co warte podkreślenia, podobnie jak w przypadku kobiecej biżuterii, także tutaj trafimy na produkty drogie produkty ze złota i srebra, jak i ciekawe ozdoby ze stali, skóry czy innych materiałów.

  • Zegarki – to najbardziej użyteczny z rodzajów biżuterii. Elegancki czasomierz może być doskonałą alternatywą dla bransoletek i będzie równie dobrze – a czasem nawet lepiej pasować do oficjalnych i wieczorowych stylizacji. Także i w tym przypadku wybór produktów jest olbrzymi, podobnie zresztą jak zakres potencjalnych cen – najdroższe zegarki z pewnością nie należą do łatwo dostępnych.

  • Wisiorki i naszyjniki – co ciekawe, w przypadku panów dużo częściej chowa się je pod koszulą, przez co ich charakter jest nieco inny. Z reguły męskie wisiorki i naszyjniki są dużo skromniejsze, nierzadko też mają duże znaczenie symboliczne. Oczywiście kupić można też bardzo bogate naszyjniki ze złota, choć z pewnością trzeba na nie uważać – gdyż łatwo uzyskać w tym przypadku efekt odwrotny do zamierzonego

  • Spinki i piny – należą do klasyki drobnej męskiej biżuterii, przez co wiele osób wręcz nie traktuje ich jako ozdób. Tymczasem są one niezwykle ważne w każdej eleganckiej stylizacji. I w tym przypadku wybór jest olbrzymi, co pozwala na poszukanie takich spinek czy pinów, które będą podkreślały styl, osobowość czy po prostu lepiej pasowały do ulubionej koszuli i marynarki.

  • Sygnety i pierścionki – są one jednymi z bardziej kontrowersyjnych męskich ozdób. Dlatego też kluczowy jest ich rozsądny wybór. Trzeba przy tym pamiętać, że sygnety i pierścienie bardzo często mają konkretną symbolikę, są one też znakami przynależności do wielu organizacji. Dlatego też przed założeniem ciekawego i znalezionego w internecie wzoru warto sprawdzić, co on oznacza.

Wybór męskich ozdób jest obecnie olbrzymi. Nabyć można je zarówno u jubilerów, jak i w punktach znanych marek odzieżowych, czy też sklepach internetowych, takich jak Zegarownia.pl, w których znaleźć można duży wybór biżuterii Fossil, Emporio Armani, Tommy Hilfiger czy Tom Hope.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here