Brązowe rolety w domach

Kolor brązowy należy do kolorów natury. Jest uważany za ciepły i bardzo przyjazny dla naszego oka, ponieważ od razu budzi skojarzenia z kolorem ziemi oraz drewna. Nic więc dziwnego, że wiele osób w wielu domach oraz firmach chciałoby skorzystać z brązowych rolet okiennych, które mogą przyczynić się do ciekawego wprowadzenia tej barwy. Jak je zatem dopasować i gdzie będą się najlepiej prezentować?

Jakie znaczenie ma brąz w psychologii kolorów?

Brąz, jako kolor należący do kolorów ziemi, kojarzy się przede wszystkim z czymś ciepłym i stabilnym. Jest symbolem pnia drzewa, czyli czegoś, co może przetrwać wiele lat, a jednocześnie rozwija się powoli i jest bardzo stabilne. Brąz jest ciepły, stonowany, przyjazny. Potrafi otulić i dodać spokoju.

Jednocześnie jednak przez wiele lat przyjmowano, że jest to kolor “służalczy”. Dlatego też wiele uniformów dla służby miało taką barwę. Dla wielu osób wciąż jest to kolor, który oznacza wycofanie i podporządkowanie, dlatego często jego zastosowanie jest ograniczone. Na całe szczęście w wystroju wnętrz zazwyczaj nie budzi tych skojarzeń, a raczej stwarza przyjemne wrażenie ciepła, bezpieczeństwa, ukojenia i stabilizacji.

Brązowe ramy okienne? Brązowe rolety też będą idealne!

Wiele osób decyduje się na założenie w swoim domu brązowych okien. Ramy w tym kolorze prezentują się bardzo ciekawie i mogą w elegancki sposób podkreślić wygląd całego budynku – zarówno w środku, jak i od zewnątrz. One również są nawiązaniem do natury i naturalnych ram okiennych, które dawniej zawsze wykonywane były z drewna.

Obecnie brązowe ramy częściej wykonywane są jednak z materiałów sztucznych. Mogą je ozdabiać delikatne wzory przypominające drewniane usłojenie, co pozwala im prezentować się jeszcze ciekawiej. Jednocześnie brązowe ramy okienne doskonale będą zgrywać się z brązowymi roletami! Dzięki temu stworzą harmonijne połączenie, w którym rolety nie będą wydawać się zbyt mocne. Warto o tym pamiętać i w tym celu wybrać unikatowe rolety w odcieniu wenge.

Rolety brązowe do innych ram – popatrz na cały wystrój pomieszczenia

Rolety dzień noc brązowe nie są dodatkiem pasującym wyłącznie do brązowych ram. Pomimo że tworzą z nimi niezwykle spójną całość, równie dobrze sprawdzą się przy ramach białych (a także w innych kolorach, choć zazwyczaj nie są aż tak popularne inne barwy okien), jeśli dopasujemy je do całej przestrzeni.

Przede wszystkim brązowe rolety doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których wykorzystujemy kolory ziemi w całym wystroju. Można je wówczas dopasować do brązowej podłogi lub mebli, zwłaszcza jeśli wykonane są z naturalnego drewna. Jednak nawet jeśli meble wykonane są z innego materiału i/lub mają inne kolory, brązowe rolety wciąż będą się pięknie prezentować jako dodatek pasujący do innych drobiazgów. Mogą to być na przykład tekstylia takie jak poduszki czy narzuty albo drobne dodatki w postaci niewielkich brązowych motywów, które ozdabiają wyposażenia pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here