Bronzer do twarzy, czyli jak dobrać jego kolor do swojej karnacji

Bronzer należy do kosmetyków kolorowych, które idealnie nadają się do konturowania twarzy. Warto jednak wiedzieć, że urodę podkreśli on w perfekcyjny sposób wyłącznie wtedy, gdy jego odcień jest odpowiednio dobrany do odcienia skóry. Jak dobrać kolor bronzera do koloru karnacji i który kosmetyk wybrać: matowy czy z drobinkami? Odpowiedź poznasz w poniższym artykule!

Czym jest bronzer do twarzy?

Tuż obok różu i rozświetlacza, bronzer stanowi jeden z najchętniej wykorzystywanych kosmetyków kolorowych. Każdy z nich spełnia jednak inne zadanie – bronzer nadaje się do konturowania, dzięki czemu przy jego pomocy można nadać twarzy pożądanego kształtu. Ponadto, kosmetyk ten sprawia, że wyglądamy na bardziej wypoczęte i delikatnie opalone.

Bronzery najczęściej występują w postaci pudru prasowanego, sypkiego oraz w płynie – niektóre z nich zapewniają całkowicie matowe wykończenie, inne zaś posiadają rozświetlające drobinki. W sklepach znaleźć można również wiele odcieni, dzięki czemu każda z kobiet może dobrać odpowiedni kolor dla siebie, współgrający z jej karnacją. Jest to bardzo ważne, gdyż nieodpowiedni kolor bronzera może przynieść zupełnie odwrotny efekt w makijażu od zamierzonego.

Warto również wiedzieć, że bronzer nie jest kosmetykiem, który stosuje się na całą powierzchnię twarzy, a jedynie na jej wybrane partie. W zależności od potrzeb, można zastosować go na kości policzkowe, brodę, czoło lub nos, dzięki czemu można w prosty i naturalny sposób zmodyfikować kształt twarzy, uwydatniając lub ukrywając niektóre jej fragmenty.

Jak wybrać idealny bronzer?

Szukając najlepszego odcienia bronzera, przede wszystkim należy uwzględnić naturalny kolor swojej karnacji. Zarówno zbyt ciemny, jak i za jasny kosmetyk nie będzie wyglądać korzystnie – najczęściej stosowaną zasadą, którą warto się kierować, jest wybieranie odcienia ciemniejszego maksymalnie o dwa tony od koloru skóry. Dzięki temu kosmetyk będzie spełniał swoją rolę, jednak nie nada przerysowanego efektu, jaki może wystąpić po aplikacji zbyt ciemnego bronzera.

Wybór odpowiedniego koloru może niekiedy sprawiać problem, dlatego też warto ułatwić sobie to zadanie i wybrać zestaw do konturowania twarzy, zawierający kilka różnych bronzerów w różnych odcieniach. Znajdziesz tego rodzaju bronzery w Puder i Krem, gdzie możesz wybierać spośród wielu kolorystycznych wariantów. Miksując kilka odcieni zyskasz możliwość uzyskania perfekcyjnie dobranego do twojej karnacji odcienia, który podkreśli twoje naturalne rysy twarzy lub pozwoli ci je delikatnie zmodyfikować.

Pamiętaj również, aby podczas poszukiwań bronzera zwrócić uwagę na to, czy jest on w chłodnym czy ciepłym odcieniu. Jeżeli twoja cera charakteryzuje się chłodnym, lekko różowym lub bladym odcieniem, lepiej sprawdzi się jasny i chłodny brąz. Jeśli natomiast posiadasz cerę ciepłą, w odcieniu brzoskwiniowym lub oliwkowym, najlepszym wyborem będzie bronzer w ciepłym odcieniu brązu.

Bronzer matowy czy z drobinkami – który wybrać?

Bronzer przeznaczony do konturowania twarzy zdecydowanie powinien być matowy. Dzięki temu będzie dobrze współgrać z pozostałymi kosmetykami i pozwoli perfekcyjnie wymodelować twarz. Kiedy jego odcień będzie doskonale dobrany do koloru karnacji, stanie się niemal niewidoczny – miejsca, w których zostanie zaaplikowany, będą wyglądać na smuklejsze, poprzez efekt załamania światła w danej partii twarzy. Bronzery z drobinkami natomiast doskonale sprawdzą się zamiast klasycznego różu. Podkreślone przy jego pomocy policzki zyskają delikatny efekt opalenizny i świeży blask sprawiając, że twarz będzie wyglądała na wypoczętą niczym po wakacjach. Zastanawiając się zatem, czy lepiej kupić bronzer matowy czy z drobinkami, najlepiej uwzględnić własne potrzeby, aby dobrać najlepszą wersję tego kosmetyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here