apteczka

Apteczka pierwszej pomocy jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Posiadanie jest obowiązkowe w zakładach pracy, szkołach, taksówkach, autobusach i innych środkach transportu. Dobrze jest mieć taką apteczkę również w samochodzie ale z domu. Jakie są zalety apteczki pierwszej pomocy? Co powinna być wyposażona apteczka pierwszej pomocy? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/twoja-apteczka-pierwszej-pomocy/ 

Jakie są zalety apteczki pierwszej pomocy? 

Apteczka pierwszej pomocy posiada wiele zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim szybkość w niesieniu pomocy, ponieważ zawsze powinna być pod ręką. Poza tym ogromną zaletą jest jej mobilność oraz wygoda. Niewielki rozmiar pozwala zabrać ze sobą najpotrzebniejsze przyrządy oraz przedmioty do udzielenia pierwszej pomocy. Ważne jest więc to, w co jest wyposażona. 

W co powinna być wyposażona apteczka pierwszej pomocy? 

Dobra apteczka pierwszej pomocy to taka, która jest wyposażona we wszystkie niezbędne elementy. W jej skład powinny wchodzić przede wszystkim rękawiczki, najlepiej kilka par. Rękawiczki są niezwykle istotne, ponieważ kiedy istnieje ryzyko zakażenia się przez kontakt z krwią drugiej osoby, rękawiczki będą w stanie nas zabezpieczyć. Ważna jest też maseczka do sztucznego oddychania, bandaże, jałowe opatrunki, plaster, chusty trójkątne, nożyczki, woda utleniona, a także najpotrzebniejsze leci. Czasami mogą się przydać też hydrożele oraz nóż do przecinania pasów. Przydać się może również zabawka, która pomoże z.łapać kontakt z dzieckiem podczas wypadku. 

Nieco inaczej będzie wyposażona apteczka pierwszej pomocy, która znajduje się w domu. W niej powinny znaleźć się przede wszystkim leki takie jak: leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, na wzdęcia i zaparcia, redukujące stres lub ułatwiające zasypianie, leki maści przeciwalergiczne na wypadek ukąszenia owadów, leki na kaszel i przeziębienie, maść na stłuczenia, sól fizjologiczna, woda utleniona. Poza tym ważne są też plastry, bandaże, opatrunki, nożyczki, termometr i aparat do mierzenia ciśnienia. 

Apteczka ta powinna być też stosowana do wyjazdów turystycznych. Czasami jednak zawartość apteczki może różnić się w zależności od miejsca i okoliczności jego ewentualnego wykorzystania. 

Zobacz też: http://www.genotype.pl/przeziebienie-w-okresie-jesienno-zimowym-co-stosowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here