konto bankowe

Pod pojęciem konta bankowego najczęściej kryje się rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Ten produkt finansowy posiada obecnie niemal każdy i nie ma w tym nic dziwnego — coraz częściej przecież odchodzimy od gotówki na rzecz rozliczeń bezgotówkowych. 

Konto darmowe. Czy na pewno za darmo?

Przyzwyczailiśmy się do kont osobistych i traktujemy je właśnie w taki sposób — osobisty. Raz założone konto towarzyszy nam przez lata, często nawet dziesięciolecia. Zmieniają się szyldy banków, ich właściciele, zmieniają się też warunki prowadzenia kont, większość klientów niechętnie jednak myśli o ich zmianie. Dlaczego? Taka operacja zazwyczaj kojarzy nam się ze skomplikowanymi procedurami i koniecznością wertowania obszernych regulaminów. Na rynku polskim funkcjonuje kilkadziesiąt banków świadczących tak zwane usługi uniwersalne i już nawet perspektywa porównywania ich ofert w celu znalezienia tej najlepszej może budzić potężne zniechęcenie.

Takie nastawienie jest dobrze znane i skrupulatnie wykorzystywane przez właścicieli banków. Zapewne każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy to przeglądając historię rachunku, natknął się na niespodziewane obciążenia. Może to być opłata za kartę lub korzystanie z dodatkowego kanału dostępu, prowizja za wypłatę z bankomatu lub ubezpieczenie transakcji. Co się stało? Nasze konto, dotychczas reklamowane jako całkowicie darmowe, doczekało się zmian. Zostały one oczywiście ujęte w zapisach regulaminów, a ponieważ zazwyczaj nie są to wielkie kwoty, ich wartość sięga kilkudziesięciu groszy lub kilku złotych, to najczęściej machamy na nie ręką. Czy słusznie? Absolutnie nie!

Warto rozważyć zmianę konta

Duża ilość usług bankowych zmusza instytucje finansowe do silnego konkurowania i przechodząc do nowego banku, możemy liczyć na szereg profitów. Począwszy od niskich lub zerowych opłat, przez bonusy powitalne, po dodatkowe usługi w rodzaju preferencyjnych warunków ubezpieczenia domu lub samochodu — zachęt jest dużo i potrafią być naprawdę atrakcyjne. Zmiana konta bankowego nie stanowi dziś żadnego problemu. Formalności możemy dopełnić bez wychodzenia z domu, formularze wypełnimy online, a gotową umowę dostarczy nam kurier. Jedynym problemem może okazać się wybór banku, tu jednak z pomocą przychodzi ranking osobistych kont bankowych

Zestawienia publikowane są cyklicznie, najczęściej w cyklach miesięcznych. Przejrzyste tabele już na pierwszy rzut oka pozwalają poznać główne różnice pomiędzy poszczególnymi produktami. Łatwo sprawdzimy rzeczywiste opłaty związane z prowadzeniem rachunku, w tym stałe koszty i warunki wypłaty gotówki z bankomatów. Bez problemu też uzyskamy dostęp do szerszego omówienia specyficznych cech każdego z rachunków, co zdecydowanie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Cały proces jest niezwykle szybki i intuicyjny w obsłudze, nie zabiera też dużo czasu — wyboru nowego banku możemy dokonać choćby podczas popołudniowej przerwy na kawę. W zamian uzyskamy znaczne oszczędności i zdecydowanie wyższy komfort obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here