Dezodorant a antyperspirant dla mężczyzny – co wybrać

Zarówno dezodorant, jak i antyperspirant służą do zwiększenia komfortu na co dzień. Ich zadaniem jest zmniejszenie potliwości i zapewnienie uczucia świeżości. W końcu nie ma nic bardziej psującego nastrój i odbierającego pewność siebie niż brzydkie, mokre plamy pod pachami. Który z kosmetyków stosować, by naprawdę poradzić sobie z potem?

Dezodorant a antyperspirant

Różnice między dezodorantem a antyperspirantem nie są duże. Tak naprawdę wizualnie mogą się niczym nie różnić – i jeden, i drugi kosmetyk występują w formie sprayu, sztyftu lub roll-on. Różnica leży na poziomie składników i sposobie działania.

Oba kosmetyki zawierają substancje bakteriobójcze, ale antyperspirant zapobiega powstawaniu potu. Działa na gruczoły potowe, zmniejszając ich aktywność i miejscowo zmniejszając objętość potu. Czasami zawiera także składniki absorbujące, które wchłaniają wilgoć, zanim zdąży się skroplić. Oznacza to większy komfort, uczucie suchości i świeżości. Zadaniem dezodorantu jest maskowanie potu, czyli niwelowanie przykrego zapachu.

Antyperspirant dla mężczyzn w sytuacjach kryzysowych

Ze względu na o wiele większe poczucie komfortu, więcej osób decyduje się na używanie antyperspirantu. I słusznie, ponieważ dzięki niemu ilość potu może być naprawdę znikoma, więc nie trzeba przejmować się wszystkimi niedogodnościami, które się z tym wiążą.

Antyperspiranty to rozwiązanie dla osób, które zmagają się z nadpotliwością. Sprawdzają się także w warunkach ekstremalnych, jak L’Oréal Shirt Protect, który sprawdza się nawet w sytuacjach stresowych i w czasie codziennego, pełnego napięcia biegu. L’Oréal Shirt Protect poradzi sobie w czasie największych kryzysów i jest odpowiedni dla osób, które potrzebują naprawdę silnej ochrony. Antyperspiranty to dobre rozwiązanie i latem, kiedy dokucza upał, i zimą, kiedy zmiany temperatur także zwiększają potliwość. Dzięki nim możesz czuć się pewnie.

Dla kogo dezodorant?

Dezodorant natomiast jest rozwiązaniem dla osób, które pocą się bardzo mało. W codziennych sytuacjach może dobrze się sprawdzić, ale czasami niestety okazuje się, że nie daje sobie rady. Wystarczy zdenerwowanie lub lekki wysiłek fizyczny i dezodorant się nie sprawdzi.

Jego zaletą jest często zapach. Większość dezodorantów nie tylko maskuje nieprzyjemny zapach potu, lecz sama także ładnie pachnie. Nie sprawdzi się to jednak w przypadku mężczyzn przywiązanych do swoich ulubionych perfum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here