Drewniane zabawki edukacyjne

Nauka poprzez zabawę to znany sposób na rozwijanie umiejętności poznawczych u dzieci. Szczególnie u małych dzieci jest to bardzo ważny aspekt, bo od najmłodszych lat, można przemycać im treści edukacyjne pod postacią specjalnych zabawek. Takie są na przykład zabawki edukacyjne Little Dutch. Ta niderlandzka marka jest znana na rynku już od dłuższego czasu i może pochwalić się nie tylko zabawkami, ale przede wszystkim elementami wyposażenia domu. Warto wybierać dla dzieci zabawki, które będą uczyć, a nie dostarczać zbyt wielu bodźców. Drewniane zabawki Little Dutch to dobry pomysł na prezent dla pociechy. Są one dokładnym przeciwieństwem plastikowych i sztucznych zabawek, gdzie dziecko słyszy zbyt dużo dźwięków i nie musi się wysilać, aby wykonać jakieś czynności na zabawce. Natomiast proste, drewniane zabawki edukacyjne, odwołują się do naturalnych zdolności dzieci.

Jakie wybrać zabawki, aby dziecko mogło się czegoś nauczyć?

Przede wszystkim drewniane zabawki to świetna propozycja dla dzieci, bezpieczne i estetyczne, spełnią wymagania dzieci i rodziców. Na przykład przebijanki to proste zabawki, które ćwiczą umiejętności manualne u dzieci. Dziecko uczy się precyzji ruchów i spożytkuje energię na taką spokojną zabawkę. Inna propozycja to kuchnie, klocki i różnego rodzaju narzędzia. Przyjazne kolory, bezpieczne materiały i pomysłowe kształty, to wszystko oferuje nowoczesna marka Little Dutch: https://www.tublu.pl/marki/little-dutch.html. Pozytywka z drewnianym delfinem, układanka z pastelową tęczą, zabawkowy tort z kawałkami i szpatułką, z takimi zabawkami maluchy nie będą się nudzić.

Czego dziecko powinno się nauczyć w czasie zabawy pierwszymi zabawkami?

Nawet najmłodsze dzieci, rozumieją już bardzo dużo i każda zabawka to dla nich nauka nowych umiejętności. Jedną z nich jest wcielenie się w role społeczne. Maluchy obserwując rodziców, dziadków, rodzeństwo, uczą się pewnych schematów i chcą je powtarzać. Drewniane jedzenie czy zabawkową kuchnia pozwolą im wczuć się w rolę kucharza i naśladować dorosłych. Podobnie warsztat z narzędziami spełnia podobną rolę i uczy majsterkowania, a także wyrabia zdolności manualne. Czy warto kupić stolik edukacyjny lub kostkę edukacyjną? Jak najbardziej, bo kostka nadaje się już dla najmłodszych dzieci i może ją trzymać w rączkach, kiedy tylko chce. Stolik edukacyjny jest dobry zarówno dla maluchów od 1,5 roku życia, jak i dla 3-latków. Dziecko uczy się koncentrowania uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here