I ty możesz zostać ratownikiem wodnym – przygotuj się!

0
3617

Gdy nadchodzi letnia pora, automatycznie zapominasz o wszystkim tym, co związane jest bezpośrednio z pracą lub nauką. Chcesz po prostu wypocząć. Na okres wakacji czekasz cały rok, także zamierzasz maksymalnie go wykorzystać, wypoczywając tak bardzo, jak tylko się da.

Lato może być też jednak idealną porą na rozwinięcie dodatkowych pasji i zarobienie kilku groszy, zwłaszcza jeśli w ciągu roku nie masz na to wszystko czasu. Jeśli dowiesz się, jak zostać ratownikiem wodnym, sam będziesz mógł wykonywać ten zawód. Nie stanie się on twoją stałą pracą, ale umożliwi ci prosty zarobek podczas letnich dni.

Jeżeli jednak już teraz zależy ci wyłącznie na tym, by zarabiać jak najwięcej, praca ratownika wodnego może nie być dla ciebie w pełni satysfakcjonująca. Zarobki ratowników nie wyglądają niestety zbyt imponująco. Mimo iż ankiety przeprowadzane wśród użytkowników basenów wyraźnie pokazały, że według większości pensja ratownika powinna wynosić przynajmniej cztery tysiące złotych brutto, to wciąż jest ona znacznie niższa i często nie przekracza wartości średniej krajowej. Inne są jednak zalety tej pracy. Dzięki niej uczysz się odpowiedzialności i samodzielności. Na twoich barkach zaczyna spoczywać zdrowie i życie innych osób. Stajesz się częściowo odpowiedzialny za los użytkowników basenów. Daje to niewątpliwie sporą satysfakcję. A ona potrafi być dużo lepszym wynagrodzeniem od pieniędzy.

Praca ratownika wodnego

Skoro już wiesz, że chciałbyś wykonywać właśnie ten zawód, musisz teraz zdobyć informację, jak zostać ratownikiem wodnym. Proste to niestety nie będzie. Jeżeli chcesz być dobrym ratownikiem, musisz ukończyć dwa kursy: Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz oficjalny kurs ratownictwa wodnego. A jakim wyzwaniom będziesz musiał sprostać, zanim otrzymasz upragnioną licencję? Oczywiście tych zadań jest wiele, ale najważniejsze z nich to: przepłynięcie 400 m w odpowiednio krótkim czasie, przepłynięcie całej długości basenu pod wodą i wydobycie z jego dna ukrytego tam przedmiotu oraz holowanie człowieka na różnych dystansach. Nie są to proste sprawy, dlatego do kursów musisz się oczywiście dobrze przygotować. Na ukończenie obu jego części i zdobycie licencji szansę mają wyłącznie fantastyczni pływacy, urodzeni sportowcy.

Istnieje jeszcze jeden warunek, jaki należy spełnić, by móc zostać ratownikiem wodnym. Otóż tę pracę mogą wykonywać jedynie osoby pełnoletnie. Jeżeli nie masz jeszcze osiemnastu lat, masz prawo do przystąpienia do kursu ratownictwa wodnego, ale nikt cię później nie zatrudni i nie zaproponuje ci płatnej posady.

Więcej: https://strefa998.pl/167-ratownictwo-wodne-ksrg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here