Jak działa lipoliza iniekcyjna i czy jest bezpieczna

W dziedzinie medycyny estetycznej wciąż pojawiają się coraz nowsze metody pozwalające przybliżyć nas do spełnienia marzeń o nieskazitelnej skórze i szczupłej sylwetce. Jedną z nich jest lipoliza iniekcyjna – alternatywa dla procedur obarczonych ryzykiem powikłań i długiej rekonwalescencji. Na czym dokładnie polega ten zabieg i czy jest bezpieczny? Kiedy warto się na niego zdecydować i gdzie wykonać lipolizę iniekcyjną?

Jak działa lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest małoinwazyjną, nowoczesną metodą, której celem jest redukcja tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała. Na zabieg ten decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest skuteczną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów operacyjnych, takich jak liposukcja, skomplikowanych procedur chirurgicznych i innych metod odchudzania. Efektem przeprowadzenia lipolizy jest redukcja tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów. Głównym składnikiem aktywnym jest fosfatydylocholina, czyli pochodna lecytyny (otrzymywana z soi). Wraz z innymi substancjami wywołuje pękanie błon komórek tłuszczowych. Następnie adipocyty są transportowane do wątroby oraz w naturalny sposób wydalane z organizmu.

Dlaczego zabieg ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem? Główną zaletą jest możliwość redukcji tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała. Jeśli zmagasz się z masywnymi udami, masz trudności z pozbyciem się dolnego fałdu brzucha lub chcesz usunąć tkankę tłuszczową zgromadzoną wokół bioder, ta procedura może okazać się cennym wsparciem i przybliżyć Cię do efektu szczupłej sylwetki. Popularnością cieszy się lipoliza iniekcyjna podbródka, lipoliza brzucha, otłuszczonych kolan, karku (tzw. wdowi garb). Jest także zabiegiem polecanym w przypadku ginekomastii męskiej.

Lipoliza iniekcyjna – efekty i bezpieczeństwo

Czy lipoliza iniekcyjna pozwala uzyskać zadowalające efekty? Rezultaty uzależnione są od wielu czynników. Wpływ ma przede wszystkim ilość tkanki tłuszczowej u konkretnego pacjenta. W niektórych przypadkach już po upływie około 2-3 tygodni obserwuje się zmniejszenie obwodów w okolicy poddanej zabiegowi. Jednak dla uzyskania zadowalających rezultatów zaleca się wykonania serii 3-6 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Jednak kwestia ta zawsze ustalana jest w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz oczekiwanych efektów.

Nie możemy pomijać roli, jaką odgrywa osoba kwalifikująca do zabiegu oraz czuwająca nad prawidłowym jego przebiegiem. Dlatego tak ważne jest, aby lipoliza iniekcyjna (podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej) była prowadzona przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Jeśli szukasz zaufanego specjalisty, który pomoże Ci kompleksowo, skutecznie i bezpiecznie zadbać o kondycję skóry, wybierz się do Instytutu Cosmedic w Bydgoszczy. W jednym miejscu znajdziesz specjalistyczne wsparcie ekspertów z różnych dziedzin, którzy pomogą Ci osiągnąć zamierzone rezultaty. Przeprowadzą nie tylko lipolizę, ale także powiększanie ust, czy redukcję asymetrii twarzy. Dobiorą zabiegi, które pomogą Ci odzyskać młodzieńczy wygląd, zredukować widoczność zmarszczek lub zlikwidować niedoskonałości. Mezoterapia igłowa, karboksyterapia, czy jonoforeza to tylko niektóre z procedur!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here