Jak nie utonąć w morzu faktur?

Przedsiębiorcy, którzy na codzień fakturują zastanawiają się jak dobrze zorganizować sobie pracę i posegregować wystawiane dokumenty tak, by panował w nich porządek. Podpowiadamy jak fakturować i odnaleźć w się w biurowych formalnościach.

Program do faktur, który uporządkuje dokumentację

Myśląc o fakturowaniu i zapanowaniu nad biurowym chaosem warto zwrócić uwagę na program do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel. To oprogramowanie, które powstało w firmie MEGA-TECH już ponad 10 lat temu i stale jest rozwijane. Producent dba o bieżące aktualizacja, które wchodzą wraz z wprowadzanymi modyfikacjami prawnymi. Program jest więc dostosowany np. do generowania plików JPK_VAT, JPK_FA, JPK_MAG. Z jego pomocą użytkownik szybko wygeneruje podstawowe rodzaje faktur, dokumenty kasowe oraz magazynowe. Uporządkowanie wystawianej dokumentacji w tym programie jest bardzo proste. Wystarczy odpowiednio oznaczyć przygotowane faktury przypisując im np. właściwą kategorię. Takie oznaczenie jest dużym ułatwieniem dla zapracowanego przedsiębiorcy, który w przyszłości będzie przeprowadzał transakcje z tym samym kontrahentem. Wyszukanie odpowiednich dokumentów jest proste również dzięki możliwości stworzenia kartotek klientów i towarów.

Łatwy przekaz dokumentacji do kontrahentów i programów księgowych

Przedsiębiorca, który chce zaoszczędzić czas na przekazaniu dokumentacji do klientów może skorzystać w udostępnionej funkcji przesyłania faktur e-mailem. Dodatkowo istnieje również opcja pozwalająca na szybki eksport dokumentów do znanych programów księgowych np. Subiekt. Program można łatwo skonfigurować ze znanymi drukarkami fiskalnymi, co ułatwia przygotowanie paragonów fiskalnych. Jeżeli kontrahent chce aby wystawiona była faktura w walucie obcej, wówczas program daje możliwość automatycznego pobrania średniego kursu waluty na dany dzień z bazy NBP. Do opcji, które przyśpieszają proces obsługi zaliczyć można także funkcje pobierającą dane kontrahentów z CEIDG po wpisaniu numeru NIP firmy.

Chcąc szybko i bezproblemowo fakturować z pewnością warto przetestować program do fakturowania z magazynem Faktura Small Business Handel. To sposób na odnalezienie się w gąszczu dokumentów i proste przeprowadzanie transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here