Współczesne smartfony, komputery i tablety są źródłem pracy, nauki i rozrywki. Niestety, coraz częściej spędzamy przed nimi większą część naszego wolnego czasu. Z naszego poradnika dowiesz się, jak ograniczyć czas spędzony przed telefonem i monitorem. To wcale nie jest takie trudne!
Kontroluj czas spędzany przed ekranem
Urządzenia mobilne służą do komunikacji ze światem. W dzisiejszych czasach są również podstawowym narzędziem pracy i nauki. Nie można ot, tak przestać z nich korzystać. Jeśli chcesz w prosty sposób zacząć ograniczać czas spędzony przed telefonem i monitorem, skorzystaj z aplikacji kontrolujących czas przed ekranem.
Większość urządzeń mobilnych w tym smartwatch Huawei na www komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,huawei.html wyposażonych jest w tryb nie przeszkadzać. Ta funkcja szczególnie przydatna jest nocą, a także w czasie popołudniowej drzemki. Wystarczy, że ją włączysz, ale Twój smartwatch, czy telefon będzie nadal zachowywał łączność, lecz nie będzie informował dźwiękiem czy wibracjami o nadchodzących wiadomościach i powiadomieniach.
Dobrym sposobem jest zainstalowanie narzędzi kontrolujących czas przed ekranem. Mowa tutaj o specjalnych limitach i blokadach czasowych. Dzięki nim sam ustalasz jak często i przez ile godzin dziennie chcesz korzystać z danych aplikacji – Facebooka, Instagrama czy Tik-Toka.
Znajdź hobby, które zastąpi scrollowanie
Nudzisz się i właśnie dlatego sięgasz po telefon? Znajdź sobie hobby, które zastąpi scrollowanie. Pewnie zastanawiasz się, co właściwie możesz robić. Pomysłów jest wiele! Może zacznij od krótkich spacerów po okolicy? Nie tylko przyjemnie spędzisz czas, ale również zadbasz o swoje zdrowie. Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, zwróć uwagę na smartwatche z pulsoksymetrem, np.: www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-pulsoksymetrem. Dzięki nim nie tylko sprawdzisz ilość przebytych kroków, obliczysz spalone kalorie, ale też dokonasz pomiar saturacji krwi.
Jeśli nie spacery to może jazda na rowerze, deskorolce, wrotkach czy hulajnodze elektrycznej? Wybierz aktywność fizyczną, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. Nie musisz od razu biegać na dystansie 10 kilometrów, wystarczy, że raz czy dwa razy w tygodniu pójdziesz na basen, albo zapiszesz się na zajęcia taneczne, jogę czy pilates.
Jeśli należysz do grupy osób, które nie przepadają za sportem, weź po prostu do ręki dobrą książkę. Wciągający kryminał, powieść przygodowa czy romans potrafi zająć głowę na kilka dobrych godzin. Czytanie książek ma sporo zalet. Nie tylko odrywa nas od cyberświata, ale również trenuje pamięć i wyobraźnię.
Nie trzymaj ciągle telefonu przy sobie
Ani na chwilę nie rozstajesz się ze swoim telefonem? To błąd! Odłóż smartfon na półkę i postaraj się nie zaglądać do niego przez godzinę, dwie albo trzy. To trudne, zwłaszcza że wirtualny świat ciągle przypomina o sobie, wysyłając nam przeróżne przypomnienia.
A co powiesz na wyjście na miasto bez telefonu? Nie musisz mieć przy sobie telefonu, aby zapłacić za zakupy spożywcze czy kupić bilet do kina. Wystarczy, że założysz na rękę zegarek sportowy z wbudowanym modułem NFC. Dzięki niemu możesz płacić bezgotówkowo. Smartwatch NFC znajdziesz na www komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche-z-nfc.
Telefon nie jest Ci potrzebny również w czasie spotkań z rodziną i ze znajomymi, albo wtedy, kiedy po kilku godzinach pracy nareszcie masz czas, aby pobawić się z dziećmi. Odłóż więc go na bok, wycisz dźwięki i postaraj się spędzić czas z najbliższymi. Doceń to, że masz ich przy sobie.
Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dzieciaki korzystają na co dzień z telefonów komórkowych, ustaw w ich urządzeniach blokadę rodzicielską. Uniemożliwia pobieranie programów i aplikacji bez zgody rodzica oraz jest skuteczną ochroną przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. Pozwala również kontrolować ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem.
Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego tekstu już wiesz, jak ograniczyć czas spędzony przed telefonem. Wprowadź powyższe rady w życie i czerp przyjemność z czasu spędzanego w realnym świecie.
Artykuł sponsorowany