Jak zadbać o zdrowie latem

Sprawdź, jak uniknąć poparzeń skóry, zapobiec problemom żołądkowym na wakacjach i wybrać najlepszą wakacyjną dietę.

Ochrona przed słońcem

Jest niezwykle ważna latem. Słońce nie tylko zwiększa ryzyko czerniaka, ale przyspiesza też starzenie się skóry i powoduje powstawanie trudnych do usunięcia przebarwień. Dlatego latem stosuj kremy ochronne z SPF 30+, które chronią przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Nad wodą, zwłaszcza w tropikach, nie zapominaj też o nakryciu głowy, okularach z filtrem oraz dokładaniu kremu ochronnego co 30-50 minut oraz zawsze po wyjściu z wody, nawet gdy jest wodoodporny.

Odpowiednie nawodnienie

W gorące dni łatwiej o gorsze nawodnienie. Dlatego pamiętaj aby pić 2-3 litry wody dziennie, a także jeść bogate w wodę owoce, na przykład truskawki czy arbuza. Pamiętaj, że każdy kubek kawy czy kieliszek wina do obiadu na wakacjach działa odwadniająco, warto więc napić się potem dodatkowo wody. W tropikalnych miejscach lub tych gdzie panują wysokie temperatury możesz bardzo szybko się odwadniać i tracić elektrolity. Wtedy zwykła woda ich nie uzupełni i warto pić napoje izotoniczne albo przyjmować suplementy z elektrolitami.

Dieta bogata w przeciwutleniacze

Latem warto jeść warzywa i owoce bogate w przeciwutleniacze, które dodatkowo ochronią Cię przed negatywnymi skutkami słońca. Znajdziesz je między innymi w zielonych liściastych warzywach, pomidorach, papryce czy czerwonych owocach. Zawierają one też wiele innych ważnych dla Twojego zdrowia witamin oraz minerałów.

Żołądek na wakacjach

W podróży, zwłaszcza tej bardziej odległej, łatwo o problemy żołądkowe. Często są one efektem zmiany flory bakteryjnej. Aby zmniejszyć ryzyko ich pojawienia się, przez pierwszych kilka dni po przyjeździe staraj się pić wodę butelkowaną, nawet jeśli ta z kranu nadaje się do picia. W apteczce wakacyjnej miej też zawsze środki bez recepty na zatrucia pokarmowe.. W miejscach, w których obawiasz się, że poziom higieny może nie być odpowiedni, unikaj jedzenia pokrojonych owoców czy surowych warzyw. Lepiej kupić je w całości i pokroić samemu.

Wzmocnienie dla mikrobiomu

Na wakacjach, przy zmianie wody  i jedzenia lub gdy musisz wziąć antybiotyki albo masz słabo zbilansowaną dietę, Twój mikrobiom może potrzebować wsparcia. W takich sytuacjach pomyśl o przyjmowaniu suplementu z probiotykami. Warto mieć go zawsze ze sobą w wakacyjnej kosmetyczce. Upewnij się, że probiotyk dla dorosłych, który wybierasz, może być bez problemu przechowywany poza lodówką, tak jak Multilac kapsułki. Wtedy będzie mógł łatwo podróżować z Tobą i nie straci swoich właściwości.

Multilac kapsułki – wsparcie dla mikrobiomu

Dlaczego warto zdecydować się akurat na Multilac? Probiotyk zawiera aż 9 szczepów bakterii probiotycznych. Dzięki temu ma większą szansę dopasować się do Twojego mikrobiomu niż probiotyk, który ma ich dużo mniej. Multilac kapsułki to tak naprawdę synbiotyk, bo zawiera dodatek prebiotyków, które sprzyjają namnażaniu się bakterii probiotycznych.

Oprócz tego, że jest łatwy w transporcie i przechowywaniu, jest równie łatwy w stosowaniu. Wystarczy przyjmować jedną kapsułkę, przed, po albo do posiłku. Multilac synbiotyk nie ma też dodatku glutenu, laktozy czy kazeiny, dlatego jest bezpieczny dla osób z tymi nadwrażliwościami dietetycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here