dermokosmetyki do rąk

Skóra na dłoniach jest najbardziej narażona na zniszczenie. Bardzo często dłonie mają kontakt z substancjami szkodliwymi, a jednocześnie są też o wiele mniej pielęgnowane, na przykład w porównaniu do twarzy. Gdy sytuacja staje się już bardzo problematyczna, a problem duży, do gry wchodzą dermokosmetyki do rąk.

Czym są dermokosmetyki?

Zazwyczaj są to preparaty pielęgnacyjne o udowodnionym naukowo działaniu, wypełnione substancjami aktywnymi o stężeniach wyższych niż w kosmetykach dostępnych w drogeriach. Co za tym idzie, ich działanie jest bardziej efektywne oraz lepiej widoczne na skórze czy włosach. Dermokosmetyki do rąk to środki, które nawilżają, chronią skórę przed podrażnieniami i ogólnie wzmacniają ją w walce z rozmaitymi dolegliwościami albo substancjami i czynnikami obciążającymi. Ich większa efektywność sprawia, że stosowanie ich przynosi szybsze i bardziej widoczne rezultaty.

Dermokosmetyki a schorzenia dermatologiczne

Szczególnie często stosowanie dermokosmetyków do rąk jest polecane w przypadku skóry obciążonej rozmaitymi dolegliwościami dermatologicznymi. Dotyczy to przede wszystkim łuszczycy i innych chorób, które nie są leczone w standardowy sposób, a w których istotne jest wzmocnienie skóry i dostarczenie ich substancji niezbędnych do utrzymania w dobrej kondycji. Warto jednak pamiętać, aby stosowanie takich dermokosmetyków zawsze skonsultować z lekarzem dermatologiem prowadzącym całą terapię.

Alergia skórna – pomocne balsamy

W przypadku atopowego zapalenia skóry czy po prostu alergii kontaktowej z objawami dermatologicznymi pielęgnacja rąk jest znacznie utrudniona. W takiej sytuacji stosowanie dermokosmetyków do rąk jest szczególnie uzasadnione, bo reakcję alergiczną w przypadku skóry wrażliwej mogą wywołać różne substancje – również te zawarte w standardowych kosmetykach drogeryjnych. Z tego powodu stosowanie produktów aptecznych jest wskazane przy objawach takich jak pękająca skóra, silny świąd, zaczerwienie, łuszczenie. Wiele dermokosmetyków to emolienty, szczególnie wskazane w przypadku skóry wrażliwej.

Silne nawilżenie z produktami aptecznymi

Po dermokosmetyki do rąk może sięgnąć też każdy, kto ma problemy z nadmierną suchością skóry dłoni. To właśnie dłonie wystawione są na wiele niekorzystnych czynników i mają kontakt z substancjami, które mogą sprawiać, że warstwa lipidowa będzie uszkodzona. Profesjonalne kosmetyki apteczne zwalczają problem suchej skóry, odżywiają ją dogłębnie i sprawiają, że ręce są gładkie, a skóra przestaje być szorstka i nie pęka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here