probiotyki u dorosłych

Czym są probiotyki, prebiotyki i synbiotyki? W jakich sytuacjach warto stosować tego typu preparaty? Multilac to synbiotyk o składzie, który może okazać się pomocny przy wielu dolegliwościach. Dowiedz się więcej o tym preparacie oraz poznaj nasze wskazówki dotyczące przyjmowania probiotyków.

Czym są probiotyki?

Zanim przejdziemy do ogólnych wskazówek dotyczących przyjmowania probiotyków, warto w przejrzysty sposób wyjaśnić, czym są probiotyki. Otóż probiotyki to bakterie i drożdże, które są pożyteczne dla naszego organizmu. W ostatnim czasie tematyka związana z probiotykami zyskuje na popularności, gdyż coraz więcej osób docenia ich dobroczynny wpływ.

Sama nazwa „probiotyk” wywodzi się z greki, gdzie „pro bios” tłumaczy się jako „dla życia”. Nie każda kultura bakterii może być uznana za probiotyk, aby faktycznie tak się stało, mikroorganizmy muszą spełniać kilka specyficznych warunków. Przede wszystkim ich głównym miejscem działania są nasze jelita, a do tego:

  • probiotyki to mikroorganizmy, które są odporne na niższe pH występujące w żołądku oraz żółci
  • kolonizują jelita
  • wykazują niekorzystne działanie na patogenne bakterie w układzie pokarmowym
  • są uzyskane z ludzkiego układu pokarmowego
  • wspomagają wchłanianie składników odżywczych z jelita

Jednym z przykładów takich probiotyków jest Multilac. Mało tego, suplement diety to właściwie synbiotyk – czyli połączenie probiotyku z prebiotykiem. Prebiotyk to pożywka dla bakterii probiotycznych, której zadaniem jest wzrost i wspomaganie aktywności dobroczynnych bakterii. Do tego prebiotyki same w sobie wykazują działanie korzystne dla naszego organizmu. Multilac synbiotyk wspiera zatem rozwijanie dobrych bakterii, co z kolei pozwala na uzupełnienie osłabionej flory jelitowej.

Multilac probiotyk – jak stosować?

Suplementy diety, takie jak probiotyk Multilac, należy stosować przede wszystkim w trakcie antybiotykoterapii, a także w innych sytuacjach, kiedy utrudnione zostaje zachowanie właściwej flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. W czasie kuracji antybiotykiem mogą wystąpić różnego rodzaju dolegliwości, takie jak wymioty, niestrawności, utrata apetytu czy nudności.

Multilac to suplement diety, który w swoim składzie ma nie tylko probiotyki, ale i oligofruktozę będącą pożywką umożliwiającą wzrost i rozwój flory jelitowej. Multilac wystarczy stosować tylko raz dziennie, gdyż już jedna kapsułka dostarczy Twoim jelitom dużą ilość dobroczynnych bakterii. Warto też dodać, że Multilac probiotyk nie musi być przechowywany w lodówce, a do tego jego stosowanie jest bezpieczne dla alergików (nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny), gdyż nie zawiera takich substancji jak konserwanty, laktoza czy kozeina.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here