Kwas ferulowy

Ostatnie lata to wzrost popularności różnego rodzaju kwasów. Zaskoczeniem nie powinno być więc dla nas również to, że kwas ferulowy także budzi coraz większe zainteresowanie. Osoby, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem wyniesionym dzięki korzystaniu z niego, zwracają uwagę na to, że kwas nie ma sobie równych z przynajmniej kilku powodów. Ma zdolność do zwalczania wolnych rodników, a jednocześnie skutecznie przeciwstawia się procesom starzenia się skóry. Co przy tym warte podkreślenia, z powodzeniem można go stosować także w domowym zaciszu.

Co to jest kwas ferulowy?

Kwas ferulowy jest organicznym związkiem chemicznym będącym pochodną kwasu cynamonowego. Jest przeciwutleniaczem, z którym możemy spotkać się nie tylko w owocach, ale również w warzywach, zbożach i niektórych trawach. Jeśli zależy nam na wykorzystaniu go w celach kosmetycznych, przeważnie sięga się po rośliny liściaste, a także nasiona i korę drzew iglastych. O jego szczególnie dużym stężeniu mówi się w kontekście nasion ryżu, jest jednak również obecny w innych zbożach, w tym w owsie i pszenicy.

Osoby, które zastanawiają się nad rolą kwasu ferulowego w kosmetyce, podkreślają przede wszystkim jego rolę jako przeciwutleniacza. To właśnie pod taką postacią kwas ten jest stosowany zarówno w kuracjach odmładzających, jak i przeciwstarzeniowych. Kojarzy się z pielęgnacją skóry odnosząc na tym polu spektakularne rezultaty. Można jednak liczyć na niego także w medycynie. Z powodzeniem może być stosowany choćby w wielu chorobach zapalnych.

Kwas ferulowy – właściwości i działanie

Właściwości przeciwutleniające charakterystyczne dla kwasu ferulowego przyczyniają się do tego, że znakomicie chroni skórę przed stresorami środowiskowymi. To właśnie dlatego jego regularne stosowanie jest w stanie zapobiegać widocznym oznakom starzenia się organizmu. Charakteryzuje się także właściwościami przeciwbakteryjnymi i przeciwzapalnymi, jest przyjazny alergikom i może prowadzić do uszczelnienia naczyń krwionośnych. W przeciwieństwie do wielu innych kwasów, może być z powodzeniem stosowany nawet przez kobiety w ciąży.

Kwas ferulowy w kosmetyce

Kwas ferulowy może się nam kojarzyć przede wszystkim z zabiegami kosmetycznymi na skórę. Jest postrzegany jako bezpieczny, choć zaleca się pewną ostrożność podczas jego stosowania, gdy ma się skórę wrażliwą. Można znaleźć go w składzie mieszanek wykorzystywanych w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych. Peeling kwasem ferulowym jest przy tym jedną z popularniejszych ofert. Jeśli jednak chcemy przetestować jego działanie w domu, również możemy liczyć na szereg interesujących rozwiązań. Więcej na temat kwasu ferulowego przeczytasz na blogu: https://triny.pl/blog/kwas-ferulowy-zastosowanie-i-wlasciwosci/.

W kosmetykach do użytku codziennego wykorzystywane jest przede wszystkim jego działanie ochronne. Mamy do czynienia z przeciwutleniaczem, możemy więc liczyć na to, że będzie w stanie zapobiegać uszkodzeniom skóry. Warto jednak wspomnieć również o tym, że pomaga ustabilizować inne antyoksydanty. Stosując go dobrze mieć na uwadze to, że mamy do czynienia ze składnikiem zapobiegawczym. To tarcza chroniąca przed wolnymi rodnikami, kwas ferulowy nie naprawia jednak tych uszkodzeń skóry, do których doszło wcześniej. O jego najlepszych efektach mówi się w kontekście stosowania go profilaktycznie, choć zwraca się uwagę na to, że nie powinien być jedynym elementem naszej codziennej kuracji antystarzeniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here