Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż przeznaczony dla kobiet w ciąży ma na celu odprężyć, przynieść ulgę obolałym i opuchniętym nogom, ale nie tylko. Regularnie wykonywany jest w stanie zniwelować stres, który towarzyszy kobiecie przez cały okres ciąży. Korzyści jest znacznie więcej!

Na jakie jeszcze efekty może liczyć kobieta w ciąży, która zdecyduje się na masaż prenatalny? Sprawdzamy!

Masaż prenatalny – co warto o nim wiedzieć?

Masaż dla kobiet w ciąży to masaż prenatalny. Można go wykonywać między 3. a 8. miesiącem ciąży. Przypomina on masaż klasyczny, ponieważ stosowane są podobne techniki i obejmują one całe ciało. Wbrew pozorom u kobiet będących w ciąży nie jest masowany tylko brzuch.

W trakcie masażu prenatalnego kobieta przyjmuje najczęściej pozycję boczną lub siedzącą. Jeśli jest to dla ciężarnej wygodniejsze, masaż może się odbywać podczas leżenia na plecach, a nawet na brzuchu. Najważniejsze są komfort i bezpieczeństwo kobiety i dziecka. Wszystkie techniki są dostosowywane indywidualnie, a wykonywane ruchy należą do bardzo delikatnych i o niewielkiej intensywności.

Czy masaż prenatalny jest dla mnie?

Wiele kobiet może sobie zadawać to pytanie. Masaż prenatalny to zabieg, z którego może korzystać niemalże każda kobieta będąca w ciąży, o ile nie istnieją przeciwwskazania. W pierwszej kolejności należy zatem skonsultować się z lekarzem, który – w zależności od stanu ciężarnej, występujących objawów czy schorzeń towarzyszących – oceni, czy możliwe jest poddawanie się takiemu masażowi.

Należy również pamiętać o tym, aby korzystać tylko z zabiegów wykonywanych przez specjalistów, mających doświadczenie w masażach prenatalnych. Takich osób można poszukać za pomocą wyszukiwarki https://gabinetymasazu.pl/.

Korzyści z masażu wykonywanego w ciąży

W ciąży zmienia się funkcjonowanie organizmu kobiety. Nie chodzi jedynie o wzrost masy ciała, lecz przede wszystkim o inną pracę poszczególnych układów oraz bardzo wyraźne zmiany hormonalne. To wszystko doprowadza do pogorszenia się samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Kobiety ciężarne nierzadko zmagają się z nadmiernym stresem i lękiem. Są zdecydowanie bardziej zmęczone, ociężałe, opuchnięte i obolałe. Te dolegliwości można zniwelować właśnie za pomocą masażu. Przynosi on ukojenie ciału i umysłowi. Ma działanie relaksujące i odprężające. Masaż prenatalny działa również bardzo dobrze na skórę.

Kobiety, które regularnie uczęszczają na masaż prenatalny – nie częściej niż raz w tygodniu – lepiej znoszą trudy ciąży i porodu, czują się przygotowane do końcowego etapu. Co więcej, masaż może być sprzymierzeńcem ich organizmu także już po porodzie, gdy ciało stopniowo wraca do funkcjonowania sprzed okresu ciąży.

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, kobieta nie zmaga się z żadnymi przewlekłymi schorzeniami, natomiast dokuczają jej typowe przypadłości ciążowe, masaż prenatalny przyniesie jej ulgę. Jest to sposób nie tylko na relaks, lecz przede wszystkim zadbanie o siebie – od wewnątrz i od zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here