Najbardziej rozpoznawalne i słynne buty New Balance – ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia

0
4911

New Balance to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie, jednak mało kto wie, że jej historia sięga już 1906 roku. Dziś śmiało można powiedzieć, że marka przeżywa swoją drugą młodość, a logo New Balance stało się obowiązkowym elementem ubioru wszystkich miłośników dobrego stylu.

Jak to się zaczęło, czyli kilka słów o historii New Balance

Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych, Wiliam J. Riley postanowił poprawić komfort pracy robotników, a dokładniej rozwiązać problem ich niewygodnych butów.

Pomysł w jego głowie zrodził się dzięki obserwacji…kur. Riley zauważył, że wygodne obuwie musi zapewniać podparcie stopy w trzech punktach – nazwał to idealnym balansem.

W oparciu o to doświadczenie zaprojektował on specjalne wkładki do butów, a swoją markę nazwał New Balance (nowa równowaga). Kosztowały one 5 dolarów, co wielu osobom mogło wydawać się dużo, ale jednak nie brakowało chętnych na ich zakup.

W 1933 roku do Riley’a dołączył Arthur Hall i od tamtej pory zostali oni partnerami biznesowymi. Razem udoskonalili konstrukcję nowatorskiej wkładki, a w 1938 roku na rynku pojawiły się pierwsze buty do biegania marki New Balance.

Kosztowały one 7 dolarów i posiadały metkę, która zapewniała o zwrocie pieniędzy w przypadku niezadowolenia klienta. Te wszystkie czynniki sprawiły, że buty New Balance stopniowo zdobywały coraz więcej sympatyków.

W latach 50. firma została przekazana w ręce córki i zięcia Arthura Halla. Tak rozpoczął się okres zmian, w którym kładziono nacisk na badania naukowe i testy. Ich owocem było pojawienie się na rynku w 1960 roku butów do biegania Trackster, które były niezwykle lekkie i idealnie dopasowane do każdej stopy.

W 1972 roku Eleanor i Paul Kidd sprzedali firmę zachwyconemu butami Trackster Jimowi Davisowi, który rozpoczął ich produkcję na masową skalę.

Lata 70. były momentem, w którym na butach pojawia się charakterystyczne „N”, stanowiące znak rozpoznawczy marki New Balance. Od tej chwili firma stopniowo poszerzała swoje wpływy i zdobywała kolejne nagrody, m.in. tytuł „Najlepszych butów dla biegaczy” dla modelu 320.

Ciekawostki o New Balance, które zdecydowanie wpłynęły na popularność marki

  • W 2005 roku marka znalazła się na 2. miejscu listy najczęściej sprzedawanych butów sportowych w USA.
  • Obecnie New Balance nie bez powodu nazywana jest kultową marką. Jej logo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w świecie mody.
  • Do reklamy modelu 320 marka New Balance zaprosiła dwoje starszych ludzi. Miało to na celu pokazać, że to obuwie jest dla wszystkich – nie tylko dla biegaczy.
  • Poszczególne modele obuwia zazwyczaj posiadają nazwy, które niejako mają odzwierciedlać ich charakter. Buty New Balance zamiast tego posiadają…numerki. Dlaczego? Otóż ich twórcom zależy przede wszystkim na tym, aby wyrabiać sobie opinię o nich na podstawie swoich własnych doświadczeń, nie zaś sugerując się nazwą.
  • Obuwie New Balance jest doceniane przez gwiazdy sportu, muzyki (w tym przez rapera Kanye’go Westa), a nawet… polityki. Fanem modelu 1500 był prezydent USA Billl Clinton. Nieodłącznie towarzyszyły mu one podczas joggingu. Z kolei przed wyborem na drugą kadencję Baracka Obamy, firma New Balance stworzyła specjalną parę butów w kolorze szarym i sygnowane napisem „Prezydent Barack Obama”.

New Balance – buty do biegania męskie, damskie, jak i modele na każdą okazję

Obuwie New Balance jest doceniane przez fanów na całym świecie za ich niezwykłą wygodę. Posiadają idealną amortyzację, która w zależności od modelu świetnie sprawdza się podczas biegania czy też długiego chodzenia.

Dodatkowo są one bardzo atrakcyjne i mogą stanowić doskonałe urozmaicenie stylizacji. To wszystko dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, w której każdy znajdzie idealnie odpowiadający mu model.

New Balance to marka o długoletniej historii i tradycji, która niezmiennie w produkowanych przez siebie butach dąży do perfekcji pod względem jakości i trwałości wykonania.

Ponadczasowe wzornictwo i doskonałe dopasowanie sprawia, że New Balance jest jedną z najpopularniejszych marek butów sportowych. Niezależnie od tego, czy interesują Cię buty do biegania męskie, buty damskie, czy inny rodzaj obuwia, New Balance sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom i wymaganiom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here