Najpiękniejsze zielone kamienie szlachetne w jubilerstwie

0
6241

Zieleń jest kolorem nadziei, życia i wiosny. Symbolizuje odrodzenie, pozytywne przemiany i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że tak wiele pozytywnych skojarzeń zachęca do otaczania się zielonymi przedmiotami każdego dnia. Wśród nich warto zwrócić uwagę właśnie na zielone kamienie szlachetne, które pasują do każdej karnacji i urozmaicą każdy strój.

Mistycyzm zielonych kamieni

Istnieje wiele rodzajów zielonych kamieni szlachetnych, a każdy z nich odznacza się niezwykłym, charakterystycznym odcieniem. Matka Natura była wyjątkowo szczodra, obdarowując nas takim ich bogactwem, ale jak wiadomo w przyrodzie zieleń jest bardzo rozpowszechniona. Taka mnogość wspaniałych minerałów przełożyła się na ich znajomość już w starożytności.

Zamiłowanie do nich zaowocowało z kolei wiarą, iż każdy z nich obdarzony jest pewnymi „magicznymi” mocami. Poznajmy bliżej je wszystkie, gdyż każdy z nich znalazł dla siebie miejsce w bogatej ofercie biżuterii marki KLENOTA. Może warto pokierować się nie tylko pięknym, ale i mistycyzmem, wybierając dla siebie jeden z nich?

Rodzaje zielonych kamieni szlachetnych

Rodzaje zielonych kamieni szlachetnych

Szmaragd

Szmaragd, wraz z szafirem i rubinem, tworzy Wielką Trójkę kolorowych kamieni szlachetnych. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych klejnotów, który odznacza się wyjątkowym, intensywnym, zielonym kolorem.

Szmaragdy znane są od starożytności. Podania mówią, iż były jednymi z najbardziej ulubionych klejnotów Kleopatry: lubiła nosić je jako swoją biżuterię, a także obdarowywać nimi gości. Długa historia szmaragdu sprawiła, iż posiada on także bogatą symbolikę. Uważany jest za kamień przynoszący mądrość i powodzenie, a także symbolizujący piękno i miłość.

Szmaragdowa biżuteria jest popularna również dzisiaj. Często obdarowuje się nią kobiety z okazji 20. i 35. rocznicy ślubu. Nic dziwnego – zestaw kolczyków, naszyjnika i pierścionka ze szmaragdami, oprawionymi w złoto, wyglada wyjątkowo luksusowo.

Szmaragd

Zielony diament

Zielone diamenty należą do najrzadszych, kolorów diamentów, jakie można znaleźć w przyrodzie. Ich powstanie prawdopodobnie związane jest z promieniowaniem radioaktywnym, na które były narażone przez dziesiątki lat swojego kształtowania.

Odznaczają się pięknym, delikatnym, a jednocześnie głębokim kolorem. Podobnie jak inne diamenty, są chętnie wybierane na szczególne okazje. Ostatnie lata, które przyniosły modę na kolorowe klejnoty w pierścionkach zaręczynowych, jeszcze bardziej zwiększyły ich popularność. Uważany jest za kamień energii i równowagi.

Zielony diament

Mołdawit

Mołdawit, inaczej wełtawin, jest typowo czeskim kamieniem szlachetnym, który może zostać odnaleziony w kilku miejscach nad Wełtawą. Odznacza się charakterystyczną barwą, która może wahać się od jasnej zieleni, aż do intensywnego, zielono-brązowego koloru.

W sztuce i biżuterii zasłynął dopiero w epoce Art Nouveau. Zasłynął ze względu na swoją unikatowość kolorystyczną i niewielkie, ale częste inkluzje, które sprawiają, że każdy klejnot jest niepowtarzalny. Symbolizuje intuicję i zdrowie.

Mołdawit

Oliwin

Ma jasny, zielony, czasem wręcz żółtozielony kolor. Uważany jest za klejnot magicznych mocy i wiedzy, i znany był już w starożytności, kiedy wiązano go ze światłem i pozytywną energią. Za sprawą swojego oryginalnego wyglądu nie daje się go przegapić i wspaniałe prezentuje się na przykład w kolczykach na specjalne okazje.

Oliwin

Tsaworyt

Tsaworyt to zielona odmiana granatu, stosunkowo nowa w jubilerstwie. Ten kamień został bowiem odkryty dopiero w 1967 roku. Odznacza się przy tym niezwykłą czystością i brakiem inkluzji, a także wytrzymałością. Z tych powodów wydaje się być kamieniem wręcz idealnym dla miłośników czystej, nietypowej biżuterii. Stał się symbolem pozytywnego myślenia i sukcesu.

Tsaworyt

Zielony ametyst

Zielony ametyst to stosunkowo słabo znana odmiana popularnego kamienia. Charakteryzuje się on czystą, jasną barwą, która nadaje mu subtelności. Jest uważany za kamień prawdziwej miłości i Walentynek, dlatego chętnie wybierany jest na szczególne okazje, między innymi w pierścionkach zaręczynowych. Prezentuje się szczególnie luksusowo z połączeniu z białym złotem, podczas gdy różowe nadaje mu bardziej romantycznego charakteru.

Zielony ametyst

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here