narzędzia do sprzątania w domu

Jeśli sprzątanie domu nie należy do twoich ulubionych czynności, być może warto zastanowić się, jak to zmienić. Przypuszczalnie problem nie leży w samym działaniu, a raczej w niepoprawnie dobranych środkach. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym inaczej spojrzysz na zamiatanie, odkurzanie, czy czyszczenie – zapraszamy do lektury.

Sprzymierzeńcy w sprzątaniu

Porządki są konieczne – trudno się z tym nie zgodzić. Zamiast narzekać lepiej zastanowić się nad zmianą nawyków. Bez planu ani rusz. Kluczem do sukcesu będą narzędzia do sprzątania w domu, które warto zgromadzić w jednym miejscu, np. w schowku do przechowywania. Bez względu na to, czy masz dywan czy wyłącznie płytki lub panele, warto mieć przy sobie odkurzacz. To wspaniałe urządzenie, które pomoże Ci skutecznie usunąć kurz, sierść, czy drobne okruchy.

Tam, gdzie odkurzacz nie może, tam… miotłę pośle! To kolejna rzecz, bez której nie sposób się obejść w czterech ścianach. Szczotka na kijku pomoże sprawnie usunąć kurz nawet z trudno dostępnych miejsc, dlatego powinna znaleźć się wśród rzeczy niezbędnych. W pobliżu powinna się też znaleźć zmiotka i szufelka. Kiedy drobne pyłki zostaną usunięte z pola widzenia, nadchodzi pora na mopa. Oczywiście powinien zjawić się wraz ze specjalnie przystosowanym wiadrem, które pomoże maksymalnie usunąć wodę bez większego nakładu sił. Dobrze jest wybrać model wielofunkcyjny, który nie tylko zwalczy zabrudzenia, ale od razu wypoleruje posadzkę.

Małe-wielkie rzeczy

Choć to odrobinę nieprawdopodobne, przecieranie szafek czy blatów ściereczkami z mikrofibry nie jest tylko zwykłym ścieraniem kurzu. Ich magiczna moc umożliwia czyszczenie i polerowanie (nawet szklanych powierzchni czy okien!) bez użycia żadnych detergentów. Dzięki takim produktom perspektywa porządków przestaje przyprawiać o mdłości.

Wystarczy kilka prostych patentów i sprawdzone narzędzia, a sprzątanie nie będzie już stanowić wyzwania. Jeśli marzysz, by w Twojej kuchni panował błysk, a łazienkowe kafle zachwycały czystością, warto postawić na naturalne środki czystości. Soda oczyszczona, ocet, czy kwasek cytrynowy są zupełnie niepozorne, ale niezwykle skuteczne w walce z trudnymi zabrudzeniami. Wszystkim, którym bliskie jest eko podejście, tego typu produkty z pewnością przypadną do gustu.

Dbasz o dom – nie zapomnij też zadbać o siebie! Do sprzątania zawsze zakładaj rękawice ochronne, dzięki którym nie narazisz wrażliwej skóry dłoni na wysuszenie. Możesz pokusić się o modele wzbogacone o kolagen lub ekstrakt z aloesu – Twoje dłonie nie tylko będą bezpieczne, ale też przy okazji będą mogły się zregenerować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here