odchudzanie

Niewielu z nas ma możliwość cieszenia się szczupła sylwetką bez dodatkowych starań. Zwłaszcza na wiosnę odczuwamy nadmiar kilogramów. Gdy zakładamy wiosenne i letnie ubrania to przestajemy się sobie podobać. I chodzi tu zarówno o wygląd całego ciała, jak i poszczególnych jego części. Problem ten dotyczy obu płci. Panowie narzekają na zbyt duże brzuchy i słabe ramiona, natomiast panie pragną wymodelować sobie dolne partie ciała. Do tego na skórze pojawia się nielubiany cellulit. W dzisiejszym świecie mamy zbyt mało czasu na rozwlekłe treningi, które demotywują do działania. Z pomocą przychodzą jednak najnowocześniejsze rozwiązania techniki takie jak EMS.

Definicja EMS

Wielu z nas zadaje sobie teraz pytanie: co to jest EMS?. EMS to skrót od angielskiego Electrical Muscle Stimulation, czyli elektrostymulacji mięśni. EMS jest metodą innowacyjną. Stanowi połączenie treningu fizycznego i elektrycznej stymulacji mięśni. Ze względu na udowodnione bezpieczeństwo i możliwość uzyskania bardzo szybkich efektów, ta rewolucyjna metoda zaczyna być coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Czym wyróżnia się EMS

Metoda EMS wyróżnia się sposobem i długością ćwiczeń. Trening EMS prowadzi wykwalifikowany w tej metodzie trener personalny, a ćwiczenia wykonuje się w specjalnie zaprojektowanym ku temu bezprzewodowym kombinezonie. Przy czym warto podkreślić, że kombinezon jest wygodny, bardzo lekki i nie ogranicza ruchów.

Cała sesja ćwiczeniowa EMS trwa jedynie 30 minut (w tym 10 minut rozgrzewki). Zaleca się odbywanie dwóch wizyt tygodniowo. Zatem w sumie jest to zaledwie jedna godzina EMS w tygodniu, która zastępuje wielogodzinne treningi w tradycyjnej siłowni.

Trener personalny EMS dobiera rodzaj ćwiczeń do potrzeb klienta, monitoruje i koordynuje trenującego. Podczas treningu wykonuje się ćwiczenia typowo odchudzające, wzmacniające, modelujące ciało, antycellulitowe lub budujące masę ciała. Impulsy generowane przez urządzenie docierają aż po mięśnie głębokie. Efekty są widoczne po każdej sesji treningowej.

Ze względu na ogromną skuteczność tej metody jest ona również wykorzystywana przez sportowców oraz podczas rehabilitacji po urazach kręgosłupa i kontuzjach mięśni. Zwykłe ćwiczenia bardzo obciążają kolana oraz ręce i prowadzą do licznych kontuzji.  W związku z tym zdarza się, że często musimy zrezygnować z ćwiczeń. Jednak trenując EMS mamy gwarancję, że te części ciała będą zdrowe, a nawet będą funkcjonowały sprawniej niż dotychczas.

Skuteczność metody EMS została potwierdzona naukowo. Udowodniono, że po każdej sesji nasz organizm spala kalorie jeszcze przez 24 godziny, czyli przez całą dobę po treningu. EMS to zwiększony metabolizm i brak kontuzji, a co za tym idzie – radość z ćwiczeń.

Jak i gdzie trenować EMS?

Trening odbywa się w specjalnie przygotowanym do tej metody studio. Duże doświadczenie w EMS posiada MEON EMS ze Szczecina. Studio oprócz profesjonalnej usługi EMS oferuje również konsultacje z dietetykiem. W ten sposób kompleksowo zadbamy o zdrowie i wygląd całego ciała.

Podsumowując, metoda EMS to najnowocześniejszy sposób na szybkie i efektywne zrzucenie nadmiaru kilogramów. I co ważne, krótsze treningi i tylko dwie wizyty tygodniowo pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here