Starzenie się skóry – co się dzieje z twoją cerą po 50. roku życia

Dla naszej skóry upływ czasu jest bezlitosny. Każdy kolejny rok odbija się na niej, jeżeli tylko nie stosujesz odpowiedniej pielęgnacji. Dowiedz się, co dzieje się z kobiecą cerą po 50. roku życia i jak zapobiec zmianom.

Hormony a stan skóry po 50

Skóra starzeje się każdego dnia. Już po 20. roku życia możesz zaobserwować, że stopniowo traci ona jędrność i gładkość. Jednak tak naprawdę na tamtym etapie o tym nie myślimy i do pewnego momentu proces starzenia się skóry jest bardzo powolny. Potem jednak zaczyna przyspieszać – najczęściej około 50. roku życia, chociaż jest to zależne od wielu czynników. Jednak najważniejszym z nich są zmiany hormonalne.

Progesteron i estrogeny – właśnie te hormony mocno wpływają na stan skóry. Chociaż są to hormony płciowe, to właśnie one mają bardzo duży wpływ na stan tkanki. Hormony wpływają na produkcję struktur budowlanych skóry: elastyny i kolagenu. Przy zmianach hormonalnych w skórze zaczyna ich brakować, co sprawia, że twarz od razu traci owal i staje się widocznie postarzała i mniej jędrna.

Jednocześnie z biegiem czasu zmniejsza się zdolność skóry do regeneracji. Po 50. roku życia tempo odnowy jest coraz wolniejsze, więc działanie wolnych rodników jest coraz szybsze i intensywniejsze.

Czy można odwrócić efekty starzenia się?

Oczywiście, że tak! Może nie powinnaś się spodziewać, że wrócisz do cery sprzed 30 lat, jednak jeśli sięgniesz po odpowiednią pielęgnację, możesz znacznie poprawić kondycję skóry, która stanie się widocznie piękniejsza i zahamować pojawianie się kolejnych zmian.

Potrzebujesz do tego oczywiście najlepszej jakości kosmetyków, które zawierają bardzo wiele różnych składników odżywczych. Tylko działanie na poziomie komórkowym ma szanse faktycznie zadziałać i przynieść efekt. Niektóre kosmetyki, takie jak Age Perfect Odrodzenie Komórek złote serum odbudowujące, zawierają składniki stymulujące witalność komórkową. To właśnie one są najbardziej skuteczne.

Jak dbać o skórę po 50. roku życia?

Co zrobić, żeby odwrócić efekty starzenia się? Po 50. roku życia potrzebujesz naprawdę mocno skupić się na pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Podpowiadamy, jak dbać o skórę.

  1. Kilka razy w roku zrób sobie kilkutygodniową kurację serum. To najbardziej intensywny sposób pielęgnacji, który od razu przynosi efekty. Świetnym rozwiązaniem jest Age Perfect Odrodzenie Komórek złote serum odbudowujące, które zawiera drobinki złota dodatkowo rozświetlające skórę.
  2. Nie możesz zaniedbać także pielęgnacji codziennej – kremy na dzień i na noc powinny na stałe zostać wprowadzone do rutyny pielęgnacyjnej. Wybierz takie, które ze sobą współgrają i dobrze się dopełniają.
  3. Nie zapomnij o masażu skóry w czasie nakładania kosmetyków. Dzięki temu możesz zwiększyć poziom ukrwienia i dotlenienia komórek.
  4. Dbaj o ochronę skóry przed słońcem. Kosmetyki dzienne muszą zawierać filtry UV. Słońce może dość szybko osłabić kondycję skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here