Zimowe inspiracje dla mężczyzn: stylizacje 2019

Zima to okres, który wymaga specyficznego podejścia do naszej garderoby. Szczególnie w przypadku, gdy nie jesteśmy zmotoryzowani, i wypada nam nieraz marznąć na przystanku. Jeżeli nie jesteśmy zobowiązani bardzo wymagającym dress codem w naszym miejscu pracy – warto rozważyć kupno porządnej kurtki męskiej. W aktualnym sezonie najmodniejsze propozycje dla Panów to nieco złagodzone, bardzo różnorodne wersje parek oraz dopasowane, często pikowane puchówki.

Najmodniejsze kolory kurtek męskich – zima 2019

Tej zimy najmodniejsze są odcienie granatu, zgaszonej zieleni i brązu. Jeżeli zdecydujesz się na kurtkę puchową, możesz być nieco bardziej odważny przy wyborze kolorów, jednak pamiętaj, by nie  popadać w zbytnią ekscentryczność – zwykle robi ona złe wrażenie, szczególnie na wszystkich osobach, które mają już okres młodzieńczego buntu za sobą.

Rola starannego wykończenia

Wybierając kurtkę męską, zwróćmy uwagę na detale wykończenia: czy rękawy mają ściągacze? Czy dół został wyposażony w sznurek, który pozwoli wygodnie ściągnąć kurtkę tak, by zapewnić sobie komfort cieplny w przypadku bardziej porywistego wiatru? Ważny jest też rodzaj zapięcia: optymalnie sprawdzi się tutaj połączenie suwaka z zatrzaskami.

parka

Parka będzie o tyle praktyczniejszym wyborem niż puchowa wersja kurtki zimowej dla mężczyzny, że (w większości przypadków) po odpięciu podszewki, będzie można ją nosić także wczesną wiosną i jesienią – jako wariant przejściowy.

Nie zapomnijmy o kapturze

Ponieważ kurtki męskie od Dstreet na zimę kupuje się przede wszystkim w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury noszącemu – nie pomijajmy tak istotnego detalu, jak kaptur. Obecnie modne są raczej większe odmiany tego dodatku, bardzo często – obszyte futrem.

Stylizacje zimowe – casual

Z czym można połączyć starannie wybraną parkę lub puchówkę? W ramach stylu casual, a także smart casual obowiązują stosunkowo luźne zasady. Jeżeli chodzi o spodnie – wciąż dużym powodzeniem cieszą się modne jeszcze przez cały kończący się rok joggery. Gdy nie należymy do grona miłośników tego fasonu – pozostają nam klasyczne jeansy.

Starajmy się unikać jednokolorowych uniformów, gdy komponujemy strój. Zestawienie dwóch lub trzech odcieni, które mogą być nawet mocno kontrastowe – z pewnością zrobi lepsze wrażenie niż mało wyrazista kompozycja stroju.

Gdy już wybierzesz model kurtki męskiej dla siebie…

Dobrze jest też się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda kwestia późniejszego prania i dbania o wybraną kurtkę męską. Często jest tak, że lepsi producenci oferują specjalne, przeznaczone właśnie do prania tego typu okryć detergenty. Wybierając takie środki piorące, będziemy mieć pewność, że nasz starannie wybrany, nowy nabytek odzieżowy nie zniszczy się w wyniku prania w domowej pralce. Szczególną ostrożność należy zachować przy wariantach puchowych oraz specjalnych membranowych tkaninach, jakie można spotkać w dzisiejszych kurtkach narciarskich.

Kurtki męskie nie występują może na rynku w tak wielkiej gamie odmian, jak ma to miejsce w przypadku okryć, przeznaczonych dla kobiet. Nie znaczy to jednak wcale, że Panowie nie mają dużego wachlarza możliwości, pozwalającego skomponować zimowe stylizacje z zachowaniem nuty oryginalności, pozostając jednocześnie w ramach modnych trendów.

Na koniec zaznaczmy, że same wspomniane trendy w modzie męskiej nie zmieniają się z tak zawrotnym tempie, jak w przypadku mody kobiecej. Ma to tę ogromną zaletę, że dzisiejszy mężczyzna może śmiało wyjść na ulicę w zeszłorocznej kurtce – najprawdopodobniej nie będzie prezentować się źle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here