ak sprawdzić hasło do wifi?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach internet jest nieodłączną częścią otaczającego nas świata. Każdy z nas codziennie spędza mnóstwo czasu przeglądając różnego rodzaju strony. Czy możliwe byłoby życie bez internetu? Prawda, że ciężko sobie to wyobrazić?

Co jednak w momencie, kiedy nie mamy do niego dostępu? Od razu nasuwa się prosta odpowiedź – w dzisiejszych czasach założenie internetu, to żaden problem, a dostawcy wciąż prześcigają się w coraz to lepszych ofertach za coraz niższe ceny. Do komfortowego przeglądania internetu wystarczy nam podstawowe łącze, za które często zapłacimy tyle, ile za dwa obiady na mieście.

No dobrze, ale co zrobić w sytuacji, kiedy mamy założony internet, ale nie znamy hasła, które pozwoli nam podłączyć się pod naszą sieć? To absolutnie żaden problem, bo takie hasło jesteśmy w stanie zdobyć w ciągu kilku minut. Oczywiście warunek jest jeden – jesteśmy właścicielami naszej sieci i internet jest zarejestrowany na nas.

Dobrze, no to jak sprawdzić hasło do wifi?

W zasadzie wystarczy jeden telefon do dostawcy naszego internetu. Każda firma, która oferuje swoje usługi, musi mieć własną infolinię. Wystarczy, że wykonamy telefon do firmy, która udostępnia nam internet, a także podamy swoje dane.

Jakie dane należy podać?

Wszystko zależy od tego, o jakie dane poprosi nas konsultant, z którym rozmawiamy przez telefon. Zwykle jest to numer abonenta lub pesel, tak więc jeśli nie pamiętamy swojego numeru abonenta – nic straconego – śmiało możemy podać swój pesel.

Zostaniemy również poproszeni o podanie miejsca, w którym jest wykonywana usługa, czyli adres naszego miejsca zamieszkania. Często należy również podać swojego maila, który widnieje na umowie, a także numer telefonu, który był do niej przypisany (to w sytuacji, kiedy dzwonimy z innego numeru).

Dalej sytuacja jest bardzo prosta – wystarczy abyśmy poprosili konsultanta o podanie hasła do naszej sieci. Warto przygotować sobie kartkę papieru oraz długopis, gdyż hasła potrafią być bardzo zawiłe – co oczywiście nie dzieje się bez powodu i jest bardzo istotnym zabezpieczeniem. Kiedy dostaniemy hasło, możemy śmiało połączyć się z naszą siecią i korzystać z internetu.

Jeżeli jednak zapomnieliśmy hasła do internetu i chcemy odzyskać je na własną rękę, to możemy wykonać twardy reset routera. Da się to zrobić poprzez włożenie cienkiego, ostrego przedmiotu (zwykle używa się do tego szpilki) w oznaczony otwór w routerze z napisem „reset”. Najlepiej przytrzymać szpilkę w środku przez około 15 sekund. Jeżeli nam się udało, to na komputerze zobaczymy, że chwilowo nasza sieć zniknęła, a za moment pojawiła się ponownie. Teraz musimy zalogować się na stronę routera wpisując w przeglądarkę adres IP, który znajduje się na spodzie naszego urządzenia (zazwyczaj jest to 192.168.0.1. lub 192.168.1.1). Znajdziemy tam również login i hasło do strony (zwykle domyślnie login i hasło to „admin”).

Na stronie konfiguracyjnej naszego routera będziemy mogli bez problemu zmienić hasło i dalej surfować po internecie. Strona jest bardzo przejrzysta, a zmiana hasła bardzo łatwa, więc nawet niedoświadczone osoby powinny sobie z tym poradzić. Jeśli jednak czujemy, że nie podołamy, warto skorzystać z pierwszej opcji, czyli telefonu na infolinię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here