cocoon fotel

Popularność cocoon fotele zawdzięczają nie tylko świetnemu designowi, ale również upodobaniu młodszych i starszych do swobodnego bujania się i kołysania. Dlatego właśnie charakterystyczne fotele wiszące pojawiają się w pokojach dzieci, a nawet w salonach, są niezbędnych elementem domków letniskowych i tarasów. Przede wszystkim cocoon fotel rewelacyjnie wygląda, a kolorowe poduszki wprowadzają do wnętrz niesamowity klimat i pozwalają spędzić leniwe popołudnie przy książce lub też na nic nierobieniu.

Jaki cocoon fotel kupić do pokoju?

Na rynku znaleźć można szereg różnych modeli dedykowanych do odmiennych przestrzeni. Poza konkretną stylistką, kolorami najważniejszą rzeczą będzie to, gdzie powiesić cocoon fotel, by można było z niego wygodnie korzystać. Cocoon fotel wymaga otwartej przestrzeni i najlepiej by wisiał w miejscu, w którym nie stoją meble. Poza tym nie wolno montować go w pobliżu okien, drzwi wykończonych szkłem, ścian czy dekoracji z ostrymi krawędziami.

Sam cocoon fotel swój rodowód zawdzięcza przestrzeni ogrodów. To tam zaczęły pojawiać się charakterystyczne wiszące bujane krzesła. Poza tarasami i pokojami dzieci stylowe propozycje zaczynają więc pojawiać się w innych miejscach – na przykład w salonach czy sypialniach. Rewelacyjnie cocoon fotele sprawdzają się w otwartych przestrzeniach i niewątpliwie wymagają odpowiednio dużo miejsca, by swobodnie wisieć, a także nie utrudniać komunikacji. Z zasady fotele wiesza się, mocując do sufitu.

Wygodne i stylowe rozwiązanie

Przede wszystkim cocoon fotel to niezwykle wygodne miejsce do siedzenia i odpoczynku. Można w nim delikatnie się kołysać, oderwać nogi od podłogi, wprowadzić się w prawdziwy, niczym niezakłócony stan relaksu. To właśnie przyciąga dorosłych i dzieci, a producenci proponują cały szereg modeli. Poza cocoon fotel to stelaże na przykład z rattanu, a popularnością cieszą się również modele materiałowe. Najczęściej mocuje się je bezpośrednio do sufitu, choć znaleźć można również fotele ze stelażem. Takie propozycje łatwo przenieść i świetnie sprawdzają się n tarasach i w ogrodach.

Najczęściej w pomieszczeniach pojawiają się cocoon fotel przyczepione do sufitu łańcuchem lub grubą liną. Stabilna konstrukcja umożliwia i łagodne kołysanie się i bardziej dynamiczne bujanie się, które uwielbiają najmłodsi. Podwieszane kształty to również miękka duża poduszka, która zapewnia wygodę, ale również jest ważnym elementem dekoracyjnym. Pięknie wyglądają modele o intensywnych kolorach oraz te w minimalistycznej bieli lub szarości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here