Co jest potrzebne do korzystania z shishy

Masz już swoją fajkę wodną, ale nie wiesz dokładnie jak z niej korzystać? Arabska fajka wodna staje się coraz bardziej popularna, więc wszystko potrzebne do korzystania z niej można kupić na stronie Shishasklep.pl. Dwiema najważniejszymi rzeczami do rozpalenia jest tytoń i węgielki do shishy. Na rynku jest bardzo duży wybór różnych tytoni, także w różnych formach i wiele węgielków. Każdy charakteryzuje się czymś innym, przez co można podjąć decyzję, która będzie dokładnie odpowiadała na Twoje potrzeby.

Jakie węgielki wybrać?

Bez odpowiedniego podgrzania tytoniu nie da się go palić, więc węgielki do shishy są konieczne, aby w ogóle ją uruchomić. Istnieje dużo rodzajów węgielków, które charakteryzują się odmiennymi cechami. Do najpopularniejszych węgielków do shishy należą klasyczne odpowiedniki z węgla kokosowego. Aby dobrze je rozpalić, potrzebujesz żaru, który możesz pozyskać ze specjalnej rozpalarki. Inną opcją jest użycie kuchenki gazowej, a nawet zwykłego palnika. Zazwyczaj węgielki palą się do półtorej godziny, ponieważ to czas, jaki potrzebny jest na wypalenie średniego cybucha z tytoniem w środku.

Podział jest również w kwestii ich rozpalania. Węgielki do shishy mogą być samozapalające lub naturalne, np. https://shishasklep.pl/pol_m_Wegielki-do-shishy-1313.html. Jeżeli idziesz na plenerową imprezę, wybierz samozapalające, ponieważ rozpalają się szybciej i wygodniej niż kokosowe. Posiadają jednak swoje minusy – psują smak melasy lub tytoniu, palą się krócej, a także dają znacznie mniej ciepła niż naturalne węgielki. Węgielki do shishy kokosowe palą się półtorej godziny, dają więcej ciepła i nie wydzielają zapachów psujących smak tytoniu. Do ich rozpalenia trzeba poświęcić więcej czasu, lub użyć dobrego palnika.

Melasa czy tytoń?

Wszyscy mają swoich ulubieńców, jednak zdecydowanie zdrowsze będzie korzystanie z melasy zamiast z tytoniu. Melasa nie posiada w swoim składzie tytoniu, przez co w niektórych krajach mogą jej używać nawet osoby, które nie skończyły 18 lat. Jednak w Polsce jest to produkt, który przeznaczony jest tylko dla dorosłych. Tytoń to bardzo wilgotny i aromatyczny wkład do shishy. Posiada on nikotynę, przez co osoby, które nie mają z nim do czynienia na co dzień, mogą odczuwać chwilowe zmiany nastroju i swojego samopoczucia.

Jeżeli szukasz czegoś nowego, zastanów się nad żelem. Kremy i żele to smak sam w sobie, ponieważ to aromatyzowany produkt bazujący na glicerynie. Podczas palenia powstaje gęsta para, która jest delikatniejsza, a także znacznie bardziej aromatyczna. Oprócz żelu możesz zdecydować się także na kamyczki. Są to nasączone specjalnym roztworem kamyczki, które podczas nagrzewania uwalniają odpowiednia ilość smakowej, aromatycznej pary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here