Czy biustonosze 65F muszą mieć fiszbiny?

0
2212

Komfort użytkowania biustonosza zależy nie tylko od wyboru właściwego rozmiaru miseczki i rozmiaru pod biustem, ale także od samej konstrukcji stanika. Zasadniczo możesz wybierać pomiędzy dwoma rodzajami staników – miękkimi i usztywnianymi. Jeszcze do niedawna biustonosz 65F był niemal zawsze stanikiem usztywnianym, z fiszbinami, które zapewniały dobre podtrzymanie dla obfitego biustu. Aktualnie coraz więcej pań noszących miseczki w rozmiarze F sięga po staniki miękkie, bez fiszbin.

Biustonosze usztywniane

To najpopularniejsza kategoria staników, po które szczególnie chętnie sięgają panie z obfitymi biustami, w tym noszące biustonosze 65F, z dużymi miseczkami. Dzięki obecności specjalnego usztywnienia obfite piersi są lepiej podtrzymywane, a ramiączka mniej wrzynają się w ciało. Niestety same fiszbiny są mało komfortowe, zwłaszcza jeśli rozmiar stanika został niewłaściwie dobrany. Oczywiście współczesne modele staników usztywnianych wykonane są w nieco innej technologii niż bielizna sprzed kilkunastu lat, ale twarde druty wciąż mogą przeszkadzać. Alternatywą pozostaje miękki biustonosz 65F, z dużymi miseczkami, ale bez charakterystycznego usztywnienia. Jak spisują się tego typu staniki w praktyce? Czy poza zastosowaniami sportowymi taka bielizna w ogóle może się sprawdzić?

Biustonosze miękkie

W odróżnieniu od usztywnianej wersji biustonosza 65F jego miękki odpowiednik został pozbawiony charakterystycznego druta zatopionego w pasie obwodu. Zamiast trwałego usztywnienia w stanikach miękkich stosuje się szersze taśmy wykonane z elastycznego materiału, który dobrze dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała, nie krępuje ruchów i nie uciska. W tym przypadku szczególnie ważne jest możliwie precyzyjne określenie rozmiaru pod biustem. Jeśli miękki biustonosz 65F będzie zbyt duży, biust będzie opadał i stanik nie spełni swojej funkcji. Gdy będzie za mały, elastyczny pas obwodu będzie wpijał się w ciało, odparzał i podrażniał skórę. Cechą charakterystyczną staników miękkich jest również nieco inna konstrukcja ramiączek. Często są one nieco szersze i bardziej zabudowane na plecach, co pomaga w lepszym rozłożeniu ciężaru i poprawie komfortu noszenia.

Choć zdecydowana większość dostępnych na rynku biustonoszy 65F i staników z większymi miseczkami to wciąż model na fiszbinach, to jednak w sprzedaży znaleźć można również ich wersje pozbawione usztywnienia. Miękkie staniki w tym rozmiarze stylem wykonania nieco nawiązują do sportowych topów, ale wciąż wyposażone są w tradycyjne miseczki, które pozwalają modelować biust i zapewniają mu wygodne podtrzymanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here