Czy warto zainwestować w uchwyt do telewizora

Posiadanie w salonie telewizora o ogromnym, panoramicznym ekranie jest niezwykle kuszącą wizją. W takich warunkach możemy cieszyć się domowymi seansami filmowymi rodem z sal kinowych. Aby jednak w pełni korzystać z tego profesjonalnego sprzętu, musimy go odpowiednio zamontować. Niestety stawianie telewizora na szafce posiada więcej wad niż zalet. O wiele lepiej pod tym względem sprawdza się uchwyt do telewizora. Z tego tekstu dowiesz się dlaczego warto zainwestować w ten gadżet.

Telewizor na ścianie – czy warto? 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto wieszać telewizor na ścianie. Odpowiedź na powyższe pytanie możemy znaleźć przede wszystkim we wcześniejszej aranżacji naszego wnętrza. Dzięki powieszeniu telewizora mamy zdecydowanie więcej wolnego miejsca na powierzchni pod telewizorem. Takie rozwiązanie pozwala także na schludne schowanie przewodów. Pamiętajmy jednak o tym, że musimy znaleźć dodatkowe miejsce na dekoder czy odtwarzacz DVD lub Blu-ray. 

Telewizor na ścianie zajmuje o wiele mniej miejsca niż urządzenie stojące na szafce- o ile nie wybraliśmy modelu z jakąś efektowną podstawą – ten na ogół wygląda po prostu lepiej. Decydując się na uchwyt do telewizora, możemy powiesić w swoim salonie większy model, niż pierwotnie zakładaliśmy. Dlaczego? Ponieważ w tej sytuacji nie musimy się przejmować szerokością szafki. Co więcej, w tym przypadku nie musimy martwić się także o strącenie ekranu przez dziecko.  

Jak wybrać uchwyt do telewizora? 

Głównym wyznacznikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy doborze uchwytu, jest twz. Standard VESA. To właśnie on wskazuje nam wielkość przerw pomiędzy otworami montażowymi. Ich rozstaw powinniśmy mierzyć między osiami otworów, zarówno w pionie, jak i w poziomie. W specyfikacji uchwytów spotkamy się zazwyczaj z maksymalnym rozstawem obsługiwanym przez konkretny model. 

apartment

Kolejną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę, jest waga telewizora (bez podstawy). Choć dostępne na rynku uchwyty do telewizorów charakteryzują się dużą nośnością, warto porównać wagę naszego urządzenia z dopuszczalnym obciążeniem. 

Czy zakup uchwytu jest dużym wydatkiem? 

Cena tego rodzaju produktów jest uzależniona przede wszystkim od wymiarów, marki, a także specyfiki jego konstrukcji. Za solidne i wykonane z dobrej jakości materiałów uchwyty do dużych i ciężkich telewizorów niemal zawsze zapłacimy więcej niż za modele przeznaczone do lekkiego sprzętu. Niestety niektóre z nich mogą kosztować nawet około tysiąca złotych, co dla części klientów może okazać się zbyt dużym wydatkiem. 

Nie warto przesadnie oszczędzać na uchwycie. Jeżeli nie interesują nas dodatkowe funkcje, możemy wybrać model, który ich nie posiada. Nie chodzi tu o to, aby przepłacać. Pamiętajmy, że los naszego telewizora w ogromnym stopniu zależy od solidnego uchwytu. Dlatego podczas zakupów omińmy najtańsze konstrukcje, ponieważ wybór takiego sprzętu w przyszłości może kosztować nas naprawdę wiele. 

Nie da się ukryć, że uchwyt do telewizora jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż zakup szafki. Dodatkowo jego plusem jest to, że odbiornik zostaje umieszczony znacznie wyżej i nie mają do niego dostępu np. dzieci czy zwierzęta, które mogłyby niechcący strącić go na ziemię. Decydując się na uchwyt, możemy spokojnie zastanowić  się nad miejscem, w którym zamontujemy telewizor. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz salon zachowa elegancki i nowoczesny wygląd. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here